Wpis z mikrobloga

Czy ktos sie orientuje w przepisach dotyczacych latania #drony we #wlochy?
Chcialbym zabrac mojego #dji mini 2 do Rzymu, jestem w PL zarejestrowany, mam numer operatora naklejony na dronie, check-inuje kazdy lot, a jak to wyglada we Wloszech?

https://www.d-flight.it/web-app/ znalalzem te strone, zarejestrowalem sie, sprawdzilem mapke - nawet mnie satysfakcjonuje, ze moge do 45m sie wzbic, ale trzeba sie jakos tam czekinowac, czy wystarczy byc tam, gdzie moge i latac?
Co do rejestracji tam - znalazlem w necie, ze w zwiazku z tym, ze jestem zarejestrowany w UE, to moge latac na polskich papeirach i tam nie musze nic robic, czy ktos moze potwierdzic?

OC mam
  • 3
@dziend0bry: Ja ostatnio latałem na Teneryfie i sporo czytałem przepisów i nigdzie nie było nic o check-inach, a przynajmniej ja nie znalazłem. Latałem według mapki ze strefami, lub z rana, jak nie było turystów którzy mogli by mnie #!$%@?ć ;)

Chociaż teraz rzuciłem okiem na tę mapkę i coś tam jest oznaczone że sobie lata. Nie dość że w strefie w której nie można, to jeśli dobrze pamiętam to po zmroku
uhatek - @dziend0bry: Ja ostatnio latałem na Teneryfie i sporo czytałem przepisów i n...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-29 010652

Pobierz
@uhatek: NO WLASNIE, to jest takie powalone, poczytalem Reddity i inne zakatki internetow i faktycznie, wszyscy pisza, ze jak chcesz latac dronem w Hiszpanii, to nie jedz do Hiszpanii xD
A co ciekawe tez zauwazylem latajace drony na tej mapce, w tych strefach scisle zakazanych, mega to dziwne...

Lece na weekend do Walencji i kminie, czy zabrac drona, czy nie, bo jak ma mi tylko zajac miejsce w plecaku, a keidy