Wpis z mikrobloga

Trochę człowiek słucha tych wypowiedzi i takie mam do was Mireczki i Mirabelki pytanie. Bo...
Wychodzi poseł PO/KO na mównicę, coś tam mówi, czasem mądrze, czasem nie ale generalnie się z ich wypowiedziami zgadzam.
Wychodzi poseł PSL/3Droga, coś tam mówi, zazwyczaj ma to sens i się z tymi wypowiedziami zgadzam.
Wychodzi poseł 2050/3Droga, i jak wyżej, nawet bym powiedział że jeszcze nie było wypowiedzi z którą bym się nie zgodził.
Wychodzi poseł Lewicy, czasem bredzi, czasem mówi bardzo mądrze, no nie sposób się nie zgodzić w pewnych kwestiach.
Wychodzi poseł Konfederacji, czasem odlatuje w kosmos, a czasem miażdży celną argumentacją i muszę się z wypowiedzią zgodzić.
Wychodzi poseł PiS no i jasna cholera, tego się słuchać nie da. Bzdury, kłamstwa, propaganda, obłuda. Próbuję tam odszukać kogoś kto powie coś sensownego, prawdziwego, zwróci uwagę na coś słusznego. Ale nie da się.

Staram się nie być uprzedzony co do wypowiedzi kogokolwiek z PiSu, ale mogę usłyszeć wypowiedź i nie wiedzieć kto to mówi ani skąd a i tak rozpoznam że są to PiSowskie bzdury. Jak do cholery to działało 8 lat? Skąd oni mają 30% poparcia.

Czy jest w szeregach PiSu chociaż jedna godna uwagi osoba?

#sejm
  • 34
@Jasak:

Czy jest w szeregach PiSu chociaż jedna godna uwagi osoba?


Głównym problemem pisu jest to, że tam właśnie tylko jedna osoba jest godna uwagi. Tyle że nie chodzi o to, że ta osoba nie jest zwykłym warchołem, a o to że to zdanie tej jednej osoby tylko i wyłącznie ma jakiekolwiek znaczenie. Więc nic dziwnego, że wokół tej osoby zebrały się największe polityczne szuje, które za napchanie kabzy sprzedałyby własne
@Jasak: Na tym polega propaganda. Działania są rozplanowane na długi czas do przodu. Morawiecki nie jest kretynem, wie, że rządu nie utworzy, ale może już grać pod wybory samorządowe i budować narrację pod przyszły przekaz propagandowy. Na bank będzie lament, że zgraja Tuska odrzuciła "rząd ekspercki", nie dali PiSowi wicemarszałka, zamiast zając się kwestią niepodległości, czy ochrony Polaków przed kryzysem finansowym, to bawią się w komisję śledcze itd. Podobnie robił Trump
Staram się nie być uprzedzony co do wypowiedzi kogokolwiek z PiSu, ale mogę usłyszeć wypowiedź i nie wiedzieć kto to mówi ani skąd a i tak rozpoznam że są to PiSowskie bzdury. Jak do cholery to działało 8 lat? Skąd oni mają 30% poparcia.


@Jasak: Brutalna prawda jest taka, że zagospodarowali oni społeczne niziny ale nieładnie jest o tym mówić. A takie są brutalne fakty - na nich głosują w przeważającej
@Jasak tak się składa że #!$%@? to dzisiaj pociskali platformiarze a jedyny kto powiedział coś z sensem w dłuższej chwili był Wąsik z PiSu który merytorycznie zaorał te wysrywy gimnazjalistów czytających z kartki, wszyscy to samo byle by nabić aktywność i dostać dietę poselską.
@Jasak posłowie PiS nauczyli się tego przez ostatnie 8 lat: wzajemnie się poklepują po plecach, bo odpłynęli dawno, a forma wypowiedzi i jej sens trafiają do większości elektoratu.

To tak jakbyś codziennie oglądał wiadomości w tvpis, a dodatkowo codziennie chlałbyś z kolegami z produkcji o tym jak za PiS się lepiej wam żyje - w końcu zacząłbyś w to wierzyć i aż dziwiłbyś się jak można mieć inne postrzeganie świata.
@Przypadkowy tak, tak się składa że akurat jedyną osobą która powiedziała coś sensownego był koleś z PiSu, nawet podałem jego nazwisko, biorą się z samodzielnego myślenia bez hapania propagandy partyjnej po same kule.
@Przypadkowy nie napisałem że się ktoś myli tylko że tylko ten jeden PiSowiec użył dzisiaj argumentów i posłużył się faktami a nie wysrywami dla silnych razem całujących Donalda Tuska po stopach oglądając TVN każdego wieczoru.

A co do mnie - bo oczywiście ma to super znaczenie w tym kontekście - nie oglądam telewizji, nie mam telewizora, więc jak chciałeś zabłysnąć to nie wyszło, zresztą jak zwykle.

Jesteście zwykłymi ignorantami przesiąkniętymi propaganda partyjna
@Przypadkowy zgadza się, napisałem że mówili #!$%@? czyli ich wypowiedzi były bezwartościowe i mogę jeszcze dodać że na pewno były również wtórne i to wszystko mogło by się na spokojnie po prostu nie odbyć.

Odpowiedziałem na twoje pytanie, nie wiem dlaczego piszesz że tego nie zrobiłem, poświęciłem temu nawet osobna linijkę.
zgadza się, napisałem że mówili #!$%@? czyli ich wypowiedzi były bezwartościowe i mogę jeszcze dodać że na pewno były również wtórne i to wszystko mogło by się na spokojnie po prostu nie odbyć.


@Njal: tylko jeden koleś z pis-u był merytoryczny? Nie oglądałem całej debaty - ty pewnie tak, skoro z taką pewnością oceniasz wszystkie wystąpienia - ale mało jest prawdopodobne, by cały sejm oprócz pisowskiego posła omijał fakty i wygłaszał
@Przypadkowy był jeden poseł który miał ciekawe wystąpienie ale to poseł partii faszystowskiej więc mi jego HTFU imię i HTFU nazwisko przez gardło nie przejdzie, oglądałem to cały dzień, uważam również że posłowie partii na którą głosowałem też pieprzyli kociopoły - na spokojnie mogli by się to nie odbyć.