Wpis z mikrobloga

też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z autocenzurą? xDD jeszcze od biedy zrozumiałbym cenzurowanie bluzgów, ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "samobójstwo", "pedofil", "wojna", "seks" xDD ze strachem przed wielkim algorytmem xDD za chwilę w filmach pozostaną tylko spójniki typu "i, oraz", bo wielcy twórcy będą się bali, że im algorytm zdemonetyzuje film za użycie słów "dzień dobry" xD posrane czasy
Horkheimer - też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z ...

źródło: e50826bf1f9c44e0c57526035525d749-0

Pobierz
  • 84
@sztywny_misza:

Widziałem na tiktoku komentarz po polsku odnośnie żydów (w kontekście drugiej wojny światowej, a nie Palestyny), że "po prostu piece zostały zbyt szybko wygaszone". I mnóstwo lajków.

Zgłosiłem za mowę nienawiści. Efekt? Zgłoszenie odrzucone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może to nie czlowiek, a automat weryfikuje, bo ewidentnie sprawdzający nie wyłapał kontekstu wypowiedzi.
Też to zauważyłem, bo zaczyna to osiągać poziom, że staje się to drażliwe. YouTube niebawem stanie się tym czym jest teraz telewizja, albo czymś jeszcze gorszym.


@malodobry: Tak chyba niestety bedzie ze wszystkim gdzie pojawi się hajs. Potrzebowalibyśmy forka neta sprzed 15 lat i egzekwować brak możliwości profitowania z niego. Tyle że to nierealne :/
Gdzie tu może być hejt, to są cytaty. Poza tym cenzura jest podwójna, bo zarówno głos jak i tekst na ekranie.


@radziuxd: cóż, nie zauważałem takich rzeczy bo ich nie oglądam ale faktycznie, teraz widzę że coś takiego występuje. Cóż, youtube to nie jedyne źródło z materiałami wideo, YT to prywatny twór i trzeba albo się przenieść tam gdzie jest wolność i fejkowe filmiki, albo dostosować żeby mieć zasięgi albo olać
@Horkheimer: a tak w ogóle powinni zrobić kategorie na youtubie np. edukacja, popularnonaukowe, historia, jakieś gówno itp. a nie zasypywać nas jakimś #!$%@? algorytmem który i tak w większości przypadków nie działa jak powinien.
też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z autocenzurą? xDD jeszcze od biedy zrozumiałbym cenzurowanie bluzgów, ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "samobójstwo", "pedofil", "wojna", "seks" xDD ze strachem przed wielkim algorytmem xDD


@Horkheimer: strach nie jest przed YT tylko obcięciem dochodów z reklam. Treści na YT są robione dla hajsu z reklam.
@Horkheimer: na tiktotku nie można nawet w komentarzu napisać: gruby, brzydki, głupi, nie mówiąc o wspominaniu o samookaleczeniu, krwi, anoreksji czy tym podobnych xd
Nawet wspomnienie o serialu Ugly Betty zostało mi ocenzurowane xD