Wpis z mikrobloga

#internet #wifi #siecikomputerowe #sieci #komputery #komputer #internetmobilny
Siema, doradzicie? Dotychczas z internetu korzystalem poprzez kabel z routera do komputeta. Niestety teraz zaszla potrzeba i router nie moze stac w moim pokoju, a niestety nie mam możliwości puszczenia z nowego miejsca kabla do pcta. Duzo gram gry w online, zalezy mi na stabilnosci pingu. Na razie korzystam z karty sieciowej TP-LINK Archer T4U AC1300 i o ile przegladanie stron, YouTube jest jeszcze w miare to granie w gry jest niemożliwe, ping mi wywala po kilkaset, są mega dropy, no nie ma mozliwosci tak grac. U siostry w pokoju jest Wzmacniacz sieci TP-LINK RE505X bo miala problemy z wifi w telewizorze, rozlaczalo jej sie itp. Teraz korzysta z tego wzmacniacza przy uzyciu kabla lan. Przy okazji korzystamy tez z wifi tego wzmacniacza, bo glowny router ledwie dociera np do mojego pokoju czy brata. Ten wzmacniacz tworzy wifi na dwa pasma. Wpialem go dla testow u siebie i podłączyłem ethernet do komputera zeby zobaczyć jak tam stabilność bedzie wygladac w grach. I jak nikogo nie było w domu to da sie normalnie grac, ping wydaje sie staly. Jak duzo osob siadlo na to wifi to pojawily sie jakies nie duże dropy, w zasadzie musze to jeszcze stestowac, ale wydaje mi sie ze to bedzie tak wygladac, w csa tak sie nie bedzie dalo grac. Czy taki drugi wzmacniacz, sluzacy wyłącznie dla mnie bylby dobrym rozwiazaniem? Moglbym stworzyc jakby oddzielne wifi z ktorego ja bym tylko korzystal? Wtedy nikt by nie obciazal tego, myslicie ze daloby sie grac, ping bylby stabilny? Co bedzie dla mnie najlepsze? Mam tez drugi router, ktoey lezy nieużywany w szafce, moze moge go jakoś wykorzystac? Jest nim idu 300, byl brany w plusie, umowa sie skonczyla i mam gdzies kod do zdjecia simlocka. Słyszałem, że można łączyć ze sobą routery bezprzewodowo. Nigdzie nie moge wyczytac czy on moze robic jako ap. Wtedy z niego bym sobie puścił kabel i byloby ok? Glowny router w domu to Huawei H122-373. W co brnąć żeby mieć dobrego neta do grania?
  • 3
  • Odpowiedz
@wheeliegsxr: niestety wzmacniacze nie ogarną tematu. Musisz miec mesh i to taki lepszy gdzie routery maja oddzielne pasmo do komunikacji pomiedzy sobą. Druga opcja to wypróbowanie powerLan, czyli sieci po kablach prądowych, ale roznie to dziala zaleznie od tego jak elektryka w domu jest zbudowana.
  • Odpowiedz