Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Poniższy post doczekał się kilka tygodni temu cennych odpowiedzi od @Dan188, przy czym chciałbym ponowić i pogłębić dyskusję z uwagi na kluczowy charakter zagadnienia (zapraszając @Dreampilot @well_being _ @billuscher):

Sasha Chapin wypowiada się w następujący sposób na temat medytacji i oświecenia:

I realize, now, that there is a very simple question that could have guided my search the whole time.

“What is stopping me from surrendering fully and open-heartedly to my entire existence, in this moment?”

It is my experience that The Other Thing isn’t some special construction produced with effort, like a cabin you build. Instead, it’s what happens when you are fully at peace with the facts of life and death, yourself and your place in the universe, your significance and insignificance. It’s a state of surrender. This does not mean passivity—it is nonjudgmental unity with the motion of things. You can live a functional life from this state of unity, and accomplish normal tasks, like writing interminable blogs.

Hence, my favorite meditation instruction ever, from Loch Kelly: “what is here when there is no problem to solve?

So, just surrender fully to your existence!


Jak to osiągnąć w praktyce? Każdy funkcjonuje tak, by unikać śmierci i cierpienia. Wiele osób (nie tylko #przegryw) jest bardzo niezadowolonych ze swojego życia - zdrowia, wyglądu, zasobności, niezależnych od nas genetycznych i społecznych uwarunkowań poziomu szczęścia. Stale napinamy się, unikając zagrożeń i szukając rozwiązań, licząc np. na doczekanie się przedłużających i poprawiających komfort życia technologii. Znajdujemy medytację i chcemy, żeby zadziałała, jednocześnie obawiając się, że nie osiągnięmy upragnionych kamieni milowych w sensownym czasie, tak, by uchroniły nas przed cierpieniem starzenia się.

Jak zatem stosowanie się do tych instrukcji ma wyglądać w praktyce? 8 godzin snu, 14 godzin pracy i codziennego funkcjonowania, a następnie 1 godzina ciągłej medytacji w stanie całkowitego odpuszczenia tego wszystkiego + 1 godzina w formie kilkunastu kilkuminutowych mikro-medytacji całkowitego odpuszczenia w ciągu całego dnia?

Jak dostosować do praktyki swój tryb życia i sprawnie przełączać podejście pomiędzy trybem dom-praca-zarobki-zdrowie-rodzina a trybem kontemplacyjnego odpuszczenia? #pytanie #buddyzm #medytacja #mindfulness #duchowosc #filozofia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Poniższy post doczekał się kilka tygodni temu ...

źródło: victore-1P-map

Pobierz
  • 5
@mirko_anonim Przepraszam Cię że jeszcze nic nie napisałem, po prostu w weekend zająłem się rzeczami które nie zdążyłem zrobić w tygodniu. Ale ten wpis jest na tyle ciekawy że będę chciał odpowiedzieć. Cierpliwości.
@mirko_anonim: 1h medytacji będzie aż nadto aby zrealizować instrukcje które cytujesz. I to nie medytacji koncentrującej a tak zwanej "open awareness", "open monitoring" (która nie ma na celu ustania aktywności mentalnej a tylko obserwację co się dzieje).

Nie wiem czy to dostrzegasz ale pomiędzy tymi instrukcjami a nauczaniem wczesnego buddyzmu i co za tym idzie theravady (=szkoła starszych) jest pewien rozdźwięk.
Nie znam tej osoby którą czytujesz ale wydaje mi się
Dreampilot - @mirkoanonim: 1h medytacji będzie aż nadto aby zrealizować instrukcje kt...

źródło: IMG_20231204_174608510

Pobierz