Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 3
@DoktorWojna: ja rozumiem, ale czy to na pewno jest nasz największy problem teraz? Inna kwestia to negowane latami rozdawnictwo, by teraz znowu je uskuteczniać
  • Odpowiedz
@kogi: Ale ty wiesz ze ten program się zwróci z nawiązka? Już z samego PIT który zapłacą ci przyszli obywatele :) Do tego będzie wpływać on na demografię w jakimś stopniu. Koszty finansowania tego projektu są niskie, jak na to ile państwo może z tego zyskać w przyszłości.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@uzytkownik_wykop_pl: @Marsoni ale skąd pomysł, że ludzi, których nie stań na in vitro będzie stać później na wychowanie dzieci? no litości...
In vitro w Polsce nigdy nie było zakazane, pary walczące z bezpłodnością mogły inwestować swoje pieniądze w sztuczne zapłodnienie. Dlaczego teraz mamy im to sponsorować w czasie gdy nie stać nas na leczenie dzieci?
Koszty finansowania tego projektu są ogromne w porównaniu z tym co dostajemy, a nie dostajemy faktycznie
  • Odpowiedz
@kogi: ja ci proponuję się zapoznać ilu ludzi już teraz puka do drzwi klinik i wykłada z własnej kieszeni kasę, lub są wspomagani przez samorządy. To jest realna pomoc w problemie z demografią, zamiast waloryzować 500+ można za ułamek tego finansować in vitro. Ja wiem, to nie jest po myśli pana Brauna, pana Bosaka, pana Mentzena więc i tobie się nie spodoba. Sprzątania tego gówna po PiSie jest na długi czas
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@let_it_be: przecież finansowanie tego niczym sie nie rozni od 500plus i innych programów. Zabiegi teraz pewnie zdrożeją 100% i za chwile te 500 mln trzeba bedzie zwiększać do miliardów, żeby ludzie mogli z tego skorzystać. Tak jest ze wszystkim za co bierze się państwo. Dlatego żadnych plusów, dofinansowań, kredytów 0 itd. Państwo powinno dawać ludziom zarabiać i się bogacić obniżając podatki i składki, a nie samo wytwarzać problemy, które potem dzielnie
  • Odpowiedz
@kogi: cholera to jak ta Dania funkcjonuje, jak tam rozdawnictwo większe niż u nas. Albo jak Francja żyje bez reform Pani Thatcher i Regana, gdzie wzrost wynagrodzeń przeciętnego pracownika od 78 jest wyższy niż w krajach anglosaskich. Dużo się synek musisz jeszcze poduczyć
  • Odpowiedz
@kogi: oczywiście, że się różni. Finansowanie tego ma ci pomóc mieć dziecko, tyle. Finansowanie 500+ to finansowanie tak naprawdę dowolnej rzeczy na jaką mają rodzice ochotę, bo mają dziecko. Finansowanie tego to 1/100 kosztu 800+.
Wskaż realnie jak mamy poprawić dzietność w tym kraju, laski robią teraz kariery po korpo czy innych zakładach pracy, na dziecko jak się zdecydują to po trzydziestce, więc moze jedno, a jak się uda to dwójkę.
  • Odpowiedz