Wpis z mikrobloga

Opłaca się założyć sklep internetowy przez taki na przykład skyshop i płacić 69 zł miesięcznie czy lepiej samemu postawić witrynę z domeną i zapłacić komuś za ładne zbudowanie? Dziewczyna potrzebuje do jakichś tam pierdół własnoręcznie robionych i woli tak niż na allegro czy olx

#kiciochpyta #sklepyinternetowe #internet
  • 9
  • Odpowiedz
@Coffeepls: oba rozwiązania są dobre w zależności od potrzeb, możliwości i budżetu. Postawić sklep to jedno, a możliwości jego rozwoju to drugie, zwłaszcza jak zacznie się temat SEO itd
  • Odpowiedz
@Coffeepls:
Porównaj sobie - za 69 zł miesięcznie masz hosting, wsparcie, ogarnięte płatności, przynajmniej w teorii zapewnione bezpieczeństwo (również danych osobowych klientów). W kontraście 69 zł to jest pół godziny pracy programisty, ktoś to musi na bieżąco łatać, ulepszać, poprawiać błędy, dochodzą koszty hostingu i SEO. Na handmade pierdoły różowej gotowiec to aż nadto. Trochę doświadczenia mam, ~10 lat temu moja ex cisnęła te tematy jako normalną pracę a ja ogarniałem
  • Odpowiedz
@Coffeepls: nie rób tego idź w allegro czy inny gotowy e komers. Nikt jej nie zabrania się reklamować że ma kanał na yt i robi live itd. Jak już koledzy zaznaczyli zainteresowanie twoim postawionym własnym sklepem bedzie zerowe. Dobrze rozchulany profil na fb nakręci jej klientów.
  • Odpowiedz
@Coffeepls: Kolego. Zalezy co Ci się chce. Skyshop ma wiele integracji, wiele automatyzacji. Jak chcesz wysyłać 5 paczek dziennie czy 15 to spoko. Zawsze własny sklep jest lepszą możliwością ale trzeba uwzględnić też poza kosztem sklepu wszystko inne typu paczki, etykiety, śledzenia, zakupy, automatyczne płatności itd. itd.
Jeśli masz czas i budżet to własny sklep/własny cms/jakiś "darmowy", jesli startujesz od zera to już wybierz jakiś prebuild. Zapłacisz ale dostaniesz trochę czasu
  • Odpowiedz
@Coffeepls: nawet nie probuj robic wlasnego sklepu, (btw pewnie ci wcisna jakis gowno cms) a jezeli po tym co napisal smk666 dalej o tym myslisz to wyslij zapytanie do paru firm, zeby ci wycenili to ladne zbudowanie. Dlaczego nie jestes przekonany do darmowej reklamy na tiktoku, a myslisz o wydaniu kilku tysiecy na sklep? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Coffeepls: Sczerze? Gdybym miał to umieścić na swoim hostingu, poświęcać czas na domeny, pocztę itd... to z góry bym odmówił bo to nie zda egzaminu. witryna ma zarabać a tu nic z tego nie bęzie. Zrób tak (wiem co piszę) skorzystaj z takiego np. skyshop i zrób sklep tam. potem załóż stronę na fb lub google buisness i wykup tam jakąś kapanię reklamową. np promowanie postów na stronie fb i obowiązkowo
  • Odpowiedz