Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na badaniu wzroku przed zakropienirm wyszła mi wada - 4, po kropieniu - 2,75. Wcześniej męczyłem się z tym że źle widzę po pracy (zdalna) teraz w nowych okularach w zasadzie widzę źle od ok. godziny 13? Po wymianie szkieł widziałem dobrze przez miesiąc, a odkąd wróciłem do pracy szybko znów siadło mi na wzrok.
Nie wiem czy to możliwe, żeby tak działał ekran komputera, czy po prostu ktoś się pomylił przy parametrach okularów i dlatego się szybko męczę. W najnowszych szkłach mam w obu takie same osie cylindrów (bodaj 7 stopni), w poprzednich miałem tak samo, ale w jeszcze wcześniejszych okularach w jednym oku miałem chyba 170 stopni. Zastanaiwam się czy to możliwe że optometrysta się pomylił a przy ostatnich szkłach po prostu przepisał z dupy z poprzednich te 7 stopni. Idę na badanie do kogo innego ale dopiero za miesiąc mają termin na pakiet medyczny.
A jeśli to nie wina szkieł - jak można rozluźnić te oczy? Pracuje zdalnie od 6, zimą jest ciemno to nawet trudno robić 20-20-20, bo nie ma się na czym skupić za oknem.
Jakieś krople? Obecnie stosuje przed spaniem Tropicamidum, ale nie widzę poprawy + Ektin do nawilżania.
Czuje się jak kaleka. Nie widzę twarzy ludzi, nie widzę napisów na znakach drogowych...

#pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #medycyna #okulary #okulista #okulistyka #optyk #oczy #wzrok #pracazdalna (taguje, bo może też macie takie problemy).



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim