Wpis z mikrobloga

Kurła jego mać... poczta to ebany skansen.. Kiedyś wysyłałem ~100 przesyłek/rocznie, później podnośili regularnie drastycznie ceny to odpuściłem sobie.. Wysłałem ostatnio w poniedziałek paczkę (odległość 170km) paczka jako pocztex, sugerowana dostawa miała być na wtorek a mamy niedziele i paczka nie zmieniła statusu. JPRDL. ten relikt zwany pocztą to jakieś nieporozumienie...
#pocztex #pocztapolska #kurier #allegro #olx #inpost
artem17 - Kurła jego mać... poczta to ebany skansen.. Kiedyś wysyłałem ~100 przesyłek...

źródło: poczta%20polska

Pobierz
  • 6
@G06DbT: zawsze tak robie, ale gość się uparł na pocztę, miałem przerwe w wysyłaniu pocztexem z 3 lata, ale jak widać wzrost cen idzie proporcjonalnie ze spadkiem jakości jak w Polskiej żywności, aż dostaje od jednego i drugiego raka kości (σ ͜ʖσ)
@artem17: ja kilka lat temu. Dostałem, ale ja wysyłałem przez envelo (to tak po prawdzie to samo, ale pewnie jakieś tam różnice są). Doczytaj regulaminy o tzw. nienależytym wykonaniu usługi. Kiedyś termin ten obejmował opóźnienia w dostawie, teraz nie wiem.

Jak dzisiaj nawet szukałem tego odnośnie wysyłki zagranicznej to już nie było nic o terminie dostawy, a jedynie ubytkach. Ale też nie dokopałem się do jakiegoś regulaminu, więc tak naprawdę
@artem17:
Składaj reklamację, wypłacą odszkodowanie za opóźnienie (ustawowo jest to 2x opłata za przesyłkę).
Pocztex ma gwarantowany termin doręczenia D+2, pod warunkiem nadania do godziny 15:00 (wyjątkiem jest nadanie w placówce o wydłużonej godzinie granicznej oraz u kuriera w granicach administracyjnych miast wojewódzkich).

ps. Co dokładnie pokazuje e-monitoring.