Wpis z mikrobloga

Planuje kupić meble kuchenne z Leroy Merlin - te modułowe. Z racji że mam ograniczony budżet to nie mogę pogodzić się z ceną zawiasów 47 zł za 2 sztuki. Wydaje mi się, że można je wymienić na tańsze z hetticha (wyglądają podobnie) albo innego producenta, tylko obawiam się, że Leroy się zabezpieczył przed tym i pozmieniał nieznacznie wymiary np. nawierceń.
Czy ktoś to przerabiał już? Można je zamienić?

#leroymerlin #remontujzwykopem #meble #kuchennerewolucje #majsterkowanie #diy
  • 11
@maxi999 u nas wyszły szafki 20x30cm pod sufit po 450/szt bo tez jakiś system otwierania a w projekcie mielismy ich 10. Plus montaż ich ponad 3k. Samych tych górnych szafek nie licząc reszty mebli. Sam montaż za całość wyliczyli nam niecałe 8k porąbało.
@maxi999: składałem kiedyś leroya, to tam zawiasy nie były na typowe eurowkręty, tylko jakieś klinujące z szerszymi otworami chyba 6 albo 7mm. Podobnie ikea ma w kuchennych frontach.
via Android
  • 0
@Smarek37 dzięki, tego się właśnie obawiałem... Eliminują większość standardowych zawiasów. Czyli muszę zamówić fronty na wymiar ( będą pewnie tańsze niż z Leroy) i wtedy nie ma problemu. A prowadnik po stronie korpusu normalnie na eurowkrety wchodzi?
@maxi999: tak prowadniki były normalne na euro. Ogólnie bardzo podobnie wykonanie tych mebli do ikeowskich. Jutro castoramowskie będę składał, trochę je tam dzisiaj rozpakowywałem i złożyłem jeden korpus i to jest kurna tragedia, chyba najgorzy markeciak jaki widziałem.
via Android
  • 0
@Smarek37 no to chociaż tu nie kombinowali.
A składałes taki gotowy zestaw z Leroy za 1000 zł? Ja wczoraj taki złożyłem i też tragedia, boki się nie schodzą na równo, szuflady składane tylko na kołki i kropelkę kleju. Jeszcze zniszczyłem jeden front szuflady bo był za płytko odwiercony otwór pod kółek i wybiło przy dobijaniu... Dramat
@maxi999: nie takiego bieda gotowca nie składałem. Te castoramowskie co teraz mam do złożenia to też kuchnia pod zamówienie, no ale nie podumane tu jest z tymi mimośrodami. Zaczepy są właśnie też na taki plastikowy zacisk, zamiast wkręcane i słabo to trzyma. Szafki chwiejne jak uj.