Wpis z mikrobloga

Zauważyłem ciekawą prawidłowość podczas wielu spacerów w górach: gdy przekroczysz już punkt, który oddziela turystów górskich od niedzielnych spacerowiczów, czyli np. gdy idziesz na Szpiglasowy za Dolinę Pięciu Stawów albo gdy dalej od Morskiego Oka, albo w Karkonoszach gdy przekroczysz Łabski Szczyt idąc w stronę Śnieżki ludzie z często mówią sobie "cześć" i to fakt powszechny, ale na postojach gdy np. sobie wzajemnie z kimś robimy zdjęcia albo to ja lubię towarzysko zagadać albo ktoś mnie zagaduje - ot zwykła miła i krótka rozmowa.

Jako, że sam mam dość daleko w góry to często pytam zaciekawiony skąd ktoś inny dotarł, zresztą mnie też ludzie często pytają. I tu sprowadzamy się do zabawnego zagadnienia: zawsze gdy zapytam: "A skąd jesteście?" i ktoś odpowie: "Z Poznania/Gdańska/Wrocławia/..." a potem ja w odpowiedzi powiem: "O, super, a w Gdańsku/Poznaniu/Wrocławiu lubię ...[i tu coś wymieniam]" to ludzie najczęściej odpowiadają: "A Wy skąd?", po odpowiedzi, że ze Szczecina jest taka sama reakcja: jeśli ktoś był to coś wspomina, jeśli nie był to mówi, że chętnie by zobaczył, no ale tak się nie dzieje, gdy ktoś jest z Warszawy: w lekko 75% przypadków gdy spytasz Warszawiaka, a on odpowie, że jest z Warszawy to następuje cisza: ma totalnie gdzieś skąd jesteś ty.

#warszawa #gory #tatry #karkonosze #zakopane #szklarskaporeba #karpacz #szczecin #poznan #wroclaw #ciekawostki
  • 14
ludzie z często mówią sobie "cześć"


@mewa-szczecinska: Na popularnych i ogólnodostępnych szlakach często jest bardzo wiele osób. Musiałbyś bez przerwy mówić komuś cześć, a przecież nie po to jedziesz w góry ;) W wyższych partiach gór ludzi jest zdecydowanie mniej. Witanie się raz na jakiś czas z mijanymi osobami nie jest tak uciążliwe - no i przede wszystkim ma większy sens. To "cześć" to nie tylko część kultury, ale to przede
@mewa-szczecinska: Owszem - dalszą część Twojej wypowiedzi również doczytałam i przyjęłam do wiadomości. Jednak bazuje ona na Twoich subiektywnych odczuciach, a to niekoniecznie daje nam przestrzeń do dyskusji ;)
Jednak bazuje ona na Twoich subiektywnych odczuciach, a to niekoniecznie daje nam przestrzeń do dyskusji ;)


@a__s: XD
80% mirko to wpisy i powiązane z nimi dyskusje bazujące na subiektywnych odczuciach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mewa-szczecinska szczerze to powiedzialbym że niepotrzebnie się na tym fiksujesz. Akurat ostatnio jak byłem w gorach zagadałem z 4 osobami, w dwóch przypadkach było pytanie o miasto, ale akurat nie trafiłem na
@Dolan: jeśli wcześniej chciałeś żebym zrobił Tobie zdjęcia to znaczy, że chyba jednak wszedłeś w interakcję. Zauważ, że mówię o osobach, które już w takową weszły.