Wpis z mikrobloga

Czołem Mirkowie!

Planuje w przyszłym roku zakupić dom / mieszkanie. Ofc na #kredythipoteczny i naszły mnie dwa pytania z tej okazji

1) Warto korzystać z usług doradcy kredytowego? Coś pomoże? Wiem, że dostaje prowizję od banku przy wzięciu kredytu. Jeśli poradzę sobie bez niego, te pieniądze trafiają do mnie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

2) Znacie jakiś sprawdzony kalkulator do obliczania zdolności kredytowej? W internecie mnóstwo tego jest, ale każdy, który widziałem, bierze inne dane wejściowe i podaje przez to różne wyniki

#nieruchomosci

#nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
@kistel66:
1. Doradca może pomóc, może zaszkodzić, ale na pewno zaoszczędzi Ci trochę czasu. Nie jestem ekspertem, ale ewentualnie jak będziesz brał bez doradcy to może to być argument przy negocjacji warunków kredytu, ale sama prowizja doradcy do Ciebie nie trafi
2. Każdy bank liczy zdolność po swojemu, rozstrzał może być naprawdę duży. U mnie było pomiędzy 2 bankami 50% roznicy
  • Odpowiedz
1) Warto korzystać z usług doradcy kredytowego? Coś pomoże? Wiem, że dostaje prowizję od banku przy wzięciu kredytu. Jeśli poradzę sobie bez niego, te pieniądze trafiają do mnie? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@kistel66: Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy twierdzą, że pośrednicy kierują się tylko swoim wynagrodzeniem. Inni uważają, że pozwala to oszczędzić czas, łatwiej poradzić sobie z porównaniem i zrozumieniem skomplikowanego produktu jakim jest kredyt
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol Dzięki za długą odpowiedź i kalkulator! Mówisz, że zdolność się zmieni w przyszłym roku. Możesz powiedzieć dlaczego? Zmniejszy się, zwiększy?
  • Odpowiedz
Możesz powiedzieć dlaczego? Zmniejszy się, zwiększy?


@kistel66: Kwoty zdolności kredytowej mogą być w przyszłości większe lub mniejsze na skutek zmian stawek referencyjnych, wewnętrznych regulacji banków lub zaleceń organów nadzorujących. Wyniki, które otrzymasz będą aktualne tylko dzisiaj.
  • Odpowiedz
@kistel66: weź sobie na doradcę kredytowego @marcpol albo jak jesteś z okolic Krakowa szpeca od @KromkaMistrz
marcpol jest chyba najbardziej merytorycznym użytkownikiem na tagu nieruchomości, a ten od Kromki ogarniał mi kredyt i w porównaniu do doradców moich znajomych wyróżniał się na plus.
  • Odpowiedz