Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym założyć sklep. Mam wiedzę o wordpressie, html, css, stworzyłem kilka nieźle prosperujących stron. Teraz chcę zrobić coś z czym nie miałem wiele do czynienia - otworzyć sklep online.

Jak do tego podejść - słyszałem o woocommerce na wordpress. Ale może bardziej optymalnie będzie skorzystać z jakichś gotowych rozwiązań które zapewniają hosting, szybkość działania, bezpieczeństwo itp. Chcę aby sklep był w subdomienie mojej istniejące juz strony sklep.mojastrona.pl

sprawdziłem np. Red is Bad. Widzę że oni korzystają z platformy shoper.pl - co o tym myślicie, co polecacie?

#sklepinternetowy #online #skleponline #ecommerce #webdev #shoper
  • 9
via Wykop
  • 1
@noipmezc: Kilka pytań które mi się od razu nasuwają:
1. czy w ogóle szukać czegoś innego czy to jest dobre, polecane narzędzie? czy jest może jakiś standard od którego lepiej zacząć? jak to wypada w zestawieniu z shopify, PrestaShop? (samemu będę jeszcze badał temat, ale może jakieś ogólne spostrzeżenia?)
2. jak rozumiem takie woocommerce to tylko wtyczka i trzeba samemu ogarnąć instalację, konfigurację, hosting, zgodność z przepisami (rodo srodo itp) natomiast
@Ian: 1 czy jest dobre? moim zdanem bylo ok
2.wydaje mi sie ze to jakies autorskie rozwiazenie
3. wlasny js wlasny css wydaje mi sie tam byla tez mozliwosc wlasniego szablonu ale to musialbys sie juz bardizej w dokumentacje wglebic, ja akurat edytowalem istniejacy
4. dlaczego mialoby nie moc
5. moim zdaniem dzialo wystrczajaco szybko
6. w chwili w ktorej sie tym zajmowalem moim zdaniem bylo za drogo. nie wiem dokladnie
via Wykop
  • 0
@noipmezc: dobra, czytam sobie i widzę że mi zależy obecnie na platformie SaaS. Co byś polecił jako najlepsza platforma również uwzględniając cenę? Shoper czy coś innego?
via Wykop
  • 0
@noipmezc: dzięki, chyba pójdę w tego shopera lub coś podobnego jeśli jest. porównam jeszcze z shopify i moze z czymś podobnym.