Wpis z mikrobloga

Mirki które znają się lepiej na składaniu laptopów, potrzebuje pomocy! Mam laptopa Asus S510u i chciałbym dokupić do niego pamięć ssd M2 i postawić na nim system żeby komputer dostał nowe życie. Czy taka pamięć jak na zdjęciu poniżej będzie pasować? Wiem że laptop nie obsługuje NVME, tylko sata, ale oprócz tego nie mogę znaleźć żadnych informacji. Martwi mnie trochę też to że ten ma dwa ząbki na styku zamiast jednego.
#pc #komputer #laptopy
Rhimdir - Mirki które znają się lepiej na składaniu laptopów, potrzebuje pomocy! Mam ...

źródło: 17019495200747695793739631556293

Pobierz
  • 14
Wcześniej próbowałem wpasować tam standardowy dysk m2 i pasował, tylko okazało się że jest nvme i nie dziala. Miał tylko jedno wcięcie... Zamówiłem drugi już na sata, i teraz patrzę i ma dwa wcięcia i się zastanawiam czy to tak ma być czy znowu zły kupiłem
@Rhimdir: dwa wcięcia = mniej styków = wolniejszy -> SATA

jedno wcięcie = więcej styków = szybszy -> NVME

tylko że jak w twoim komputerze już jest dysk SDD to zmiana na M2.SATA nic nie zmienie

korzyść przyniesie ci samo postawienie windowsa na nowo

nowe życie w lapki może tchnąć zmiana z HDD na SSD lub dołożenie RAMu, teraz lekką ręką 16GB to jest optimum bo głupia przeglądarka może żreć pamięci
@Pshybysz: Nie ma go w biosie ani w zarządzaniu dyskami. Bios niby aktualny. Poddaję się, i chyba wyrzucę podstawowy HDD i na jego miejsce kupię nowy zwykły SD 2,5 cała
@Pshybysz: ciężkie pytanie bo pasuje tak i tak. Próbowałem obydwie konfigurację, a za pierwszym razem włożyłem tak jak inni ludzi na filmikach w internecie do tego modelu. Nwm może zbyt nowa pamięć czy coś.