Wpis z mikrobloga

Cześć, proszę o pomoc poszukuje filmów z dzieciństwa tato miał jeden nagrany w całości na vhs z z drugiego znam tylko fragment, ponieważ było później na nim nagrane coś innego.

1. Film opowiada o piratach i/lub marynarzach szacuje że z lat 90' pamiętam parę scen:
Najważniejsza osoba na statku sprawdzała puls śpiącym, po tym jak ma podejrzenie o spisek lub/iktoś go pobił.
Holowanie jednego załoganta na tratwie za statkiem i atakujące go morskie potwory.
Film jeśli dobrze pamiętam kończy się tym że na statku wybucha bunt, ale co w związku z tym to nie wiem.

2. Film to typowy film klasy B szacuje że lata 80',widzialem tylko jedna scenę:
Ludzie walczą ze szkieletami.
Jeden z bohaterów żeby uratować swiat/zamek/#!$%@? musi cofnąć się w czasie poprzez wypicie eliksiru. Wbiega do jakies komnaty i pamięta żeby wypić o ile dobrze pamiętam 5 kropel żeby cofnąć się o tyle w czasie o ile powinien.

Podczas picia tych kropel ktoś dobija się do drzwi i myli się w liczbie kropel.

Może to dziwne ale mam 32 lata i od jakiś 20 czasem się zastanawiam o co chodziło w obu tych filmach. Może jest ktoś kto zna te arcydzieła, bo nie wątpliwie są to przepiękne filmy.

#film
  • 4
@bajojajobajo: z takimi filmami jest jeden problem, w tych latach kwitło "piractwo" i wymiana treści, mój ojciec pracował wtedy w miejscu gdzie kopiowali masowo kasety magnetofonowe i VHS, pamiętam że mogłem dzięki temu obejrzeć jeden film z serii Tom&Jerry, zwariowane melodie czy Dagona - koreańską animację tłumaczoną przez małe stiudio dla lokalnej telwizji kablowej, obecnie materiały zaginęły i nie obejrzę całości nigdy :(.