Wpis z mikrobloga

Wraz z dwiema osobami wynajmujemy mieszkanie, każda po jednym pokoju. Właściciel wypowiedział umowę jednej osobie bo chce robić remont poprzez wyburzenie ścianki działowej między pokojem tej osoby a kuchnią.

Czy prawnie może takie coś zrobić?
Nie widzi mi się mieszkać w mieszkaniu gdzie jest remont.
Mi i drugiej osobie umowy nie wypowiedział. Remont rzekomo ma się zacząć od stycznia.

Jeżeli są na to jakieś paragrafy to poproszę aby się tego nauczyć przed ewentualną kłótnią :)

#prawo #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #kiciochpyta
  • 7
Poczytaj na następny raz o ustawie związanej z mirem domowym. Jeśli ten remont to nie naprawa to nie ma on w ogole prawa w trakcie umowy wejść do mieszkania. Natomiast jeśli powiesz ze ma tego nie robic i nie masz umowy z okresem wypowiedzenia to i tak moze ci kazać rozwiązać umowę natychmiastowo. Wniosek: nie warto się kłócić bo tylko sobie możesz zaszkodzić i szukać nowego mieszkania. Z mojej perspektywy poszedłbym do
  • 0
@Liarek123: z tego co wiem to i tak i tak ma nam wypowiedzieć umowę bo po remoncie chce sprzedać mieszkanie.
Skutek natychmiastowy nie obowiązuje bo takie jest jego widzimisię. Jest z miesięcznym wypowiedzeniem na skutek następnego miesiąca. Czyli jakbym się dowiedział w grudniu to do końca stycznia musiałbym się wynieść.

Remont to nie naprawa tylko wyburzenie ścianki działowej między kuchnią a pokojem. Później pewnie malowanie.
Jeśli i tak będziesz szukać nowego pokoju i masz okres wypowiedzenia to poczytaj o ustawie i ciągnij dwa miesiące bez remontu a potem powiedz pa. Natomiast właściciel nie bedzie zadowolony bo o ekipy remontowe ciężko wiec robisz sobie tylko problem. Serio, mój wniosek jest taki że walka dla walki to głupi pomysł. Zamiast robić z siebie jakiś czarny charakter idź po prostu pogadaj że chcesz obniżyć czynsz za okres remontu przez niedogodności
@Sabarolus: Co ty mordo, tylko wynajem - ta mobilność - dziś mieszkam w Warszawie, za miesiąc w Krakowie, a potem kto wie - Gdańsk, Wrocław. To wcale nie jest tak, że jakby każdy mógł to 99% ludzi wybrałoby mieszkanie na swoim, a ci co wynajmują robią to z konieczności, a nie wyboru.
@JC97: to pieprzenie o tej mobilności i dynaminie jaką oferuje wynajem to największy cope jaki znam. Wynajem to konieczność w polskich warunkach. A już najbardziej komiczne są te argumenty jak to kredyt cie rzekomo wiąże na 30 lat. #!$%@?ąc od faktu, że możesz go spłacić równie dobrze w 3 lub 13 lat to przecież czynsz dla wynajmującego nie różni się literalnie niczym.