Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

Dzisiaj niestety musiałem udzielać pierwszej pomocy (RKO) w #uk. Wykonałem wszystkie czynności do momentu przyjazdu ekipy medycznej. Po ich przybyciu, dokonano zmiany, ja się oddaliłem i obserwowałem dalsze działania. Tutaj rodzi się moje pytanie - czy medycy nie powinni ode mnie zebrać informacji? Jeśli chciałbym się dowiedzieć, czy z poszkodowanym wszystko jest w porządku, czy istnieje taka możliwość? Co robić w takiej sytuacji? Jeżeli dzwoniłem na numer alarmowy, czy mogę oczekiwać jakiejkolwiek informacji zwrotnej? Bardzo to mnie zaniepokoiło, nie mogę się pozbyć tego obrazu z głowy, a wiedza, że wszystko jest w porządku, na pewno by mnie uspokoiła.

Zadzwoniłem do pobliskich szpitali, jednak niektórzy mieli już pewną liczbę zgłoszeń o tej godzinie, a inni stwierdzili, że nie są w stanie udzielić takich informacji. Jedyną rzeczą, jaką znalazłem w internecie, było skierowanie zapytania do London Ambulance, ponieważ to właśnie przez nich zostałem przekierowany na numer alarmowy 999.
#anonimowemirkoweznania #pierwszapomoc #999



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: niby po co mają brać twoje dane i kto ma na to czas? Policja mogłaby to zrobić jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia lub po to by ktoś cię mógł oskarżyć.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Qullion Jest to zrozumiałe, nigdy nie byłem w takiej sytuacji i raczej nie chciałbym znaleźć się ponownie. jednakże nie wiedziałem że taka akcja może mnie "złamać" w taki sposób że będę o tym cały dzień myślał.
@paniczhrabi Zagadałem pod koniec tylko czy wszystko z nią będzie okej, nie chciałem im zabierać czasu, myślałem że w takich sytuacjach dostaje się jakoś informacje zwrotną ze szpitala.

  • Odpowiedz