Wpis z mikrobloga

wody/lodu/sniegu wazy tyle samo tylko ma inną objętość.


@the_nightfly: No i stąd się bierze właśnie to, że jest cięższy. Taka sama objętość wody waży więcej niż lodu/śniegu. Mokry śnieg zawiera więcej wody, więc ta sama objętość mokrego śniegu będzie "cięższa" niż suchego śniegu. Potocznie cięższy znaczy po prostu, że materiał ma większą gęstość.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iperyt:no to wlaśnie o tym mówie. To jest jeden #!$%@? tylko sie ludziom wydaje że mokry jest cięższy. No chyba że suchy podczas odwilży chłonie wilgoć z powietrza ale to nie wiem czy tak jest
  • Odpowiedz
To jest jeden #!$%@? tylko sie ludziom wydaje że mokry jest cięższy. No chyba że suchy podczas odwilży chłonie wilgoć z powietrza ale to nie wiem czy tak jest


@the_nightfly: Nic nie zrozumiałeś. Nie, nikomu się nic nie wydaje. Woda jest cięższa od śniegu. A suchy nie tyle chłonie wilgoć co się po prostu częściowo topi. I przez zawartość ciekłej wody, mokry śnieg jest cięższy od suchego.
  • Odpowiedz
@the_nightfly: Weź szklankę mąki albo jakiejś kaszy i wlej do niej pół szklanki wody. Waga się zmieni, ale objętość nie. Tak samo jest ze śniegiem. W metrze sześciennym mokrego śniegu jest mniej powietrza, niż w metrze sześciennym suchego. Powietrze jest uwięzione pomiędzy kryształkami lodu i ono będzie zastępowane przez wodę albo lód. A jak pewnie wiesz, "waga" powietrza jest bardzo mała w porównaniu z "wagą" lodu, z którego składa się śnieg.
  • Odpowiedz