Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Kupuję telewizor Sony XR - 75X90L i nie wiem jakie ma parametry karta wifi. W internecie nie ma żadnych informacji na ten temat. Jako, że mam światłowód 700mb/s to chciałbym, żeby część jego potencjału została wykorzystana. Teraz pytanie: konfigurować sieć bezprzeodowo, czy podpinać specjalnie ethernet? Musiałbym dokupić switcha, bo mam tylko 1 ethernet biegnący do dekodera. Odległość od routera to 5m w linii prostej i 1 ścianka z G-K. Gra warta zachodu?

#telewizory #elektronika #technologia #pytanie #pytaniedoeksperta #internet #wifi #siecikomputerowe
  • 13
@Blackol12 chyba najprościej po prostu przetestować jak działa z Wi-Fi i potem ewentualnie dokupić. Ale pod kątem użytkowania typu Smart TV czyli streaming video itp. raczej korzyści żadnej to nie przyniesie. Bardziej jakbyś chciał iść w kierunku jakiegoś grania chmurowego (chyba są w tych czasach apki na Smart TV do tego + możliwość podłączenia kontrolera BT?).
200 mbps na kablu przez ethernet.


@Blackol12: Wpinając kabel bezpośrednio do telewizora będziesz miał max 100 Mbps bo takie karty sieciowe są w telewizorach. Jeśli chcesz mieć więcej po kablu, to musisz kupić takie urządzenie, które podłączasz pod USB. Ja takiego używam i mam ~500 Mbps na TV. Przyda ci się tym bardziej, że kupując Sony będziesz miał dostęp do Bravia Core, które nawet w specyfikacji ma zalecane co najmniej łącze