Wpis z mikrobloga

Ja mam pytanie do zwolenników k2/ bk0 a szczególnie podatku od kolejnych posiadanych nieruchomości.

Bk2 przyniósł wzrost cen wynajmu i mieszkań o X%

bk0 tak samo #!$%@? gospodarkę.

Teraz mówi się o podatku od kolejnej nieruchomości. Moje pytanie brzmi, skąd macie pewność ze osoba mające 3-4 nieruchomości mająca z wynajmu lekką ręką 10-12k nie przerzuci kosztów podatku na wynajmujących? Bo mieszkanie w centrach dużych miast to inwestycja i nie będzie mu się i tak opłacało sprzedawać.

Bo widzę #!$%@? na tagu o tym podatku, a będzie znowu jak przy bk2 że super super, a wynajmy skoczyłī po 6 metrów kwadratowych za 1500zł+ na pokój studencki.

wolam @mickpl bo też o tym pisał.
#nieruchomosci #gospodarka #kiciochpyta

Co się stanie po wprowadzeniu dodatkowego podatku dla osob które mają 2 lub więcej nieruchomości?

  • Ceny zmaleją, będzie wysyp tanich mieszkań 28.9% (37)
  • nieznaczny wzrost sprzedaży pustostanów 24.2% (31)
  • przerzucenie podatku na wynajmującego 46.9% (60)

Oddanych głosów: 128

  • 28
@555666wedf534hthnet5ry6 Udźwigną. Bo jaki mają wybór? Szczególnie obecne pokolenie. Moje koleżanki z pracy z pokolenia Z zarabiając jakieś 5k miesięcznie i wynajmując pokój w Warszawie potrafią zapłacić 1000zł za trenera personalnego miesięcznie. Myślisz że jak im podniosą czynsz o 500zł to się wyprowadza na wieś z powrotem czy zrezygnują z trenera?
nie przerzuci kosztów podatku na wynajmujących?


@PiersiowkaPelnaZiol: Pewnie, że przerzuci. Temat nieruchomości na tym portalu to beka w opór. Zlepek jasnowidzów i bajarzy bez grama pojęcia, na czym życie polega. Wzajemnie #!$%@?ą głupoty i się nakręcają. Garstka ludzi rozsądnych, zakrzyczana przez tłuszczę. Początkiem tego roku intensywnie przeglądałem ten tag i to była tragikomedia.

Siedzi jeden z drugim, zobaczy na OLX, że mieszkanie, które nie może się sprzedać od miesiąca dygnie 10k