Wpis z mikrobloga

@kvas: @mati1990 ja mówię o pewnych prawnych fundamentach ustroju, których nawet postkomuchy: Kwaśniewski, Miller, za czasów władzy SLD nie ośmielili się naruszać. A które od 8 lat PiS bez pardonu cynicznie niszczył.

tekst z 2020, po pierwszych 5 latach rządów PiSu:

Wojciech Orliński
„OD PIĘCIU LAT SŁYSZĘ O ŚMIERCI DEMOKRACJI. A ONA CIĄGLE NIE UMARŁA”. Co to za argument?


Kto tak argumentuje, jest jak Włoch, który w 1927 r. mówi: "Nowa
@Norskee: hej to nie mój problem, moje własne gówno mnie przerasta a mam się przejmować resztą xD śmieszne
liczy się tu i teraz, jest słabo więc mam prawo to powiedzieć. nie mój problem nie pisałem się na to szambo
@mati1990 no i państwo wychodzi z tego samego założenia. Tu i teraz jesteś bezdzietny a masz już x lat, więc cyk wyższa klasa podatkowa albo składaj się innym na 500800+ ostatecznie na to samo wychodzi
@Norskee: ale co im to da siadając coraz bardziej na garba nic z takiego człowieka niema i staje się prawdziwym obciążeniem. albo pójdzie z liną do lasu i już nigdy nie wróci - co statystyki pokazują że coraz więcej ludzi wybiera tą drogę albo jak ja zajadą się w robocie będą mieli wypadek i teraz wy mnie utrzymujecie najpierw na półrocznym l4, potem na rocznym świadczeniu rehabilitacyjnym. Jaki jest sens tak
@Norskee: za każdą liczbą stał człowiek którego to cholerne państwo zniszczyło i wybrał lepsze wyjście.
Nie każdy pisze się na bycie jak większość i nie każdego da się zmusić
@Mlody_pelikan:
„Te marsze faszyjących kibiców, to widziałeś chyba w tvnie. Na przestrzeni lat największe zbydlęcenie i rynsztokowy poziom był zawsze na marszach kobiet. Niszczenie mienia, agresja i przeświadczenie o nietykalności. Niestety, ale w Polsce nadal panuje pogląd, że kobieta może odwalić dosłownie wszystko, a nikt nie ma jej prawa nic zrobić, bo jest kobietą. Natomiast idąc na marsz z "kibolami" z automatu dostajesz łatkę faszysty i można Cię pałować za krzywe
Nie chcę wam psuć zabawy, ale na PO będziecie tak samo #!$%@?ć jak na pisiorów, bo to jest tak naprawdę jeden #!$%@?. Trzeba być naprawdę naiwniakiem lub mieć poniżej 25 lat by myśleć inaczej.


@nieocenzurowany88: Trzeba mieć chyba 18 lat, żeby mówić, że PiS = PO.
Ja pamiętam rządy PO i również pamiętam pierwsze rządy PiSu.
Każdy kto miał IQ 80+ był świadomy w 2015, że wygrana PiS to klęska dla
@OTyUjuBobrze tego nie mówię, ale cieszyć się lub naprawdę wierzyć w jakieś 100 konkretów i myśleć, że cokolwiek się zmieni to trzeba być naiwniakiem


@nieocenzurowany88: ale kto się cieszy ze 100 konkretów?

i myśleć, że cokolwiek się zmieni to trzeba być naiwniakiem


Za same zmiany w TVP było warto.
@nieocenzurowany88: za kazdym razem mnie #!$%@? gdy czytam gdy ktos pisze z perspektywy big brain time ze pis po jedno zlo mysli ze jest madrzejszy od wiekszosci i odkryl prawde objawiona xD
Po pierwsze, juz cie ladnei wyjasnili, ze nie, to nie jest to samo.
Po drugie, to co sugerujesz. Mial zostac Kaczynski? xD
@OTyUjuBobrze: ale dlaczego całą debatę sprowadzacie do tych dwóch partii? Nie tak dawno temu, jak ktoś mówił coś złego na PIS to było hasło "A bo za peło". Teraz jak ktoś mówi coś złego na PO, to już się zaczyna "a to wolisz PIS?!".
I tak do usranej śmierci. Można krytykować obie te partie JEDNOCZEŚNIE, bo obie te partie są szkodliwe dla naszego kraju.
@miodeksmrodek: możemy się tak licytować, bo ja na marszach kobiet widziałem agresywne kobiety, niszczone pomniki i dewastowane kościoły.

Już nie piszę nawet o tym jak się zachowuje policja na marszach kiboli, a jak na marszach kobiet. Gdzie ciągłe prowokacje i agresja ze strony służb to norma na marszach tych pierwszych i jest na to przyzwolenie. Natomiast na marszach kobiet to cierpliwość w stosunku do marszu kiboli była ogromna, bo wiedzieli jak