Wpis z mikrobloga

Mirunki polecicie jakis sensowny serwis do naprawy dysku hdd / odzyskania z niego danych? Laptop po upadku nie wykrywa HDD 1TB, jest po prostu niewidoczny w systemie / biosie. Zaraz po upadku jedyna partycja na tym dysku byla widoczna ale przy probie uruchomienia jednego z plikow system sie zawiesil, partycja znikla i sie juz nie pojawia.
U mnie w miescie powiatowym serwis sobie krzyczy kilka tysi. Jestem pewien ze da sie taniej, tym bardziej ze upadek to najczesciej uszkodzona elektronika.

#hdd #dysktwardy #odzyskiwaniedanych #hardware
  • 5
@biszcz: Uszkodzenia elektroniki w dyskach zazwyczaj się objawiają brakiem reakcji lub mocnym przegrzewaniem elementów.
Powstają w wyniku podpinania złych zasilaczy, kabli, uszkodzonych portów czy innych okoliczności powstania zwarcia.

Jak sam opisałeś, dysk upadł. To jest uszkodzenie mechaniczne, nie ma to nic wspólnego z elektroniką.

Z każdą próbą uruchomienia dysku ryzykujesz uszkodzenie powierzchni platterów dysku. Wtedy dane mogą być nie do odzyskania w żadnym budżecie - ich po prostu już tam nie
  • 0
@serwismaniek: dzieki Mirku za wyczerpujaca wypowiedz, w zwiazku z nia czuje sie zobowiazany wrzucic update odnosnie stanu dysku. Otoz po powrocie z serwisu gdzie mi wycenili odzyskanie tych danych, liczac na cud podlaczylem ten dysk adapterem SATA/USB do komputera i ku mojejmu zaskoczeniu dysk sie wczytal, ukazala sie jedyna partycja oraz widze cala zawartosc. Dysk wydaje dziwne dzwieki wiec pospiesznie usunalem wszystko co niepotrzebne, zostawilem jedynie folder na ktorym mi zalezy
@biszcz: Robisz wszystko by pogorszyć stan dysku. Każda operacja, kopiowanie, kasowanie, chkdsk itd to stres dla dysku.
Robisz to wszystko ze złej strony.
Sam już tylko ryzykujesz utratę danych.
W przypadkach pojedynczych bad sektorów można wyciągnąć dane domowymi sposobami, tutaj już nic nie zrobisz :(.