Wpis z mikrobloga

Jak to wyłączyć w google.

Z 7 lat temu dwie sytuacje:

1) Dzwonię do domu i mówię "zadzwonię jutro jak będę wyjeżdżał". Następnego dnia wsiadam w samochod, odpalam mapy google i ustawiam trasę na dom i nagle google informuje mnie "pamietaj że przed wyjazdem miałeś zadzwońc do domu"

2) sprawdzałem w google jakiś sklep, coś szukałem nie pamiętam co.
Jadę po mieście później i google mnie informuje, że na mojej trasie jest sklep który oglądałem, czy ma mnie tam poprowadzić?

To były takie fajne funkcje asystenta, chwilę trwało, później znikło. Wie ktoś jak to wyłączyć?

Wychodzi na to, że już wtedy testowali jakieś ai

#google #chrome #asystentgoogle
  • 2
  • Odpowiedz
@Funky__Koval: Wkręcasz nas? Powiedz, że nas wkręcasz. To brzmi przerażająco, jeżeli samo się takie coś Tobie włączyło. Rozumiem, że to pomocna funkcjonalność, ale w przypadku Google zapewne działa w chmurze i notuje wszystko. Każdą prywatną rozmowę. Nawet jak się człowiek komuś zwierza to jest to trzecie ucho, co słucha. Zdecydowanie jest to funkcjonalność, która powinna być pod pełną kontrolą, tak aby użytkownik mógł to wyłączyć, kiedy uważa za stosowne.

Tak czy
  • Odpowiedz
  • 0
@psiversum nie wkręcam, ale słownik mi źle poprawił, bo pytalem "jak włączyć" a nie "jak wyłączyć"

Jak przez mgle kojarze, że google pytało, czy chce wziąć udział w testach nowego asystenta.

Zgadzam się z tym co piszesz, że inwigilacja pełna, jednak działało to wyśmienicie. Było bardzo pomocne.
  • Odpowiedz