Wpis z mikrobloga

Wczoraj w godzinach wieczornych 5 zamaskowanych bandytów dokonało dewastacji świecznika Chanukowego stojącego na ul. Oławskiej. Weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela, podpalili ją, a następnie dwóch z nich przewróciło konstrukcję dziewięcioramiennego świecznika, po czym wszyscy uciekli w stronę ulicy Świdnickiej.

#wroclaw
mroz3 - Wczoraj w godzinach wieczornych 5 zamaskowanych bandytów dokonało dewastacji ...

źródło: obraz_2023-12-15_080410948

Pobierz
  • 72
@TheOneWhoKnocks:

nie ma czegoś takiego jak antysemityzm

Oni nie lubią Żydów i mają do tego prawo


xD

ja #!$%@? większość klasy politycznej w tym kraju to zydzi którzy odbierają wam smak życia dojąc z każdej złotówki jak np pan czaskowski z jego pedalskimi SCT, tyle było afer o mienie bezspadkowe i odszkodowania za URATOWANIE PRZED KOMORĄ GAZOWĄ PONAD 200 000, plują na nas na arenie miedzynarodowej od dziesiecioleci mówiąc wprost o
@Iudex:

Ale w Polsce nie ma antysemityzmu i wcale nie podsycił go poseł Grzegorz Daun, więc o co tutaj chodzi?


A dlaczego "antysemityzm" ma być głównym zmartwieniem? A nie np. islamofobia czy rasizm? Żydzi mają jakiś specjalny status w Polsce, żeby się przejmować negatywnym nastawieniem społeczeństwa? No jest "antysemityzm" i co z tego? W izraelu jest antypolonizm, a izraelskie władze przypisują Polsce holokaust. Większym zmartwieniem jest więc jawne zakłamywanie historii przez
Nie wiem nie byłem na mieście więc nie widziałem więc nie będę rżnął głupa.


@Darth_Gohan: no to nie rób fikołków, że izraelska symbolika jest uzasadniona przez żydowską diasporę w historii. Bo wychodzi na to, że jednak Izrael ma jakieś specjalne traktowanie.

Przy czym problem jest i tak dwuwarstwowy, bo jednocześnie mamy symbolikę obcej państwowości oraz symbole religijne. Na oba nie ma miejsca w świeckim państwie.

To powiedz mi skąd wiesz, że
@BennyLava:

Przy czym problem jest i tak dwuwarstwowy, bo jednocześnie mamy symbolikę obcej państwowości oraz symbole religijne. Na oba nie ma miejsca w świeckim państwie.


W świeckim państwie nie ma miejsca na zapraszanie na każdą możliwą okazję przedstawicieli tylko jednej religii jak jest u nas. Zawsze musi być klecha katolicki.

Nie powinno się zgodzić. Formalnie? Mogło. Ale wg mnie urzędnicy powinni być za to szeroko krytykowani, tak, żeby im więcej coś
W świeckim państwie nie ma miejsca na zapraszanie na każdą możliwą okazję przedstawicieli tylko jednej religii jak jest u nas. Zawsze musi być klecha katolicki.


@Darth_Gohan: zgadzam się, należy ich pogonić.

To tak samo nie powinni się zgadzać na jakiekolwiek akcje przez kościół katolicki. Czyli co przemarsze na Boże Ciało też likwidujemy?


Oczywiście, nie powinni się zgadzać na żadnych preferencyjnych warunkach. Przemarsze na Boże Ciało powinny funkcjonować na identycznych zasadach jak
@BennyLava:

Osobiście nigdzie nie widziałem flag Watykanu poza jakimiś sklepikami z dewocjonaliami, czy jakimiś budynkami należącymi do KK. Jeśli jakieś wiszą na obiektach publicznych to konsekwentnie są do wywalenia.


Jakiekolwiek święta jak są potrafią dookoła kościoła na lampach wisieć gęsto.

Bo nie jesteśmy w Izraelu, Niemczech czy Czechach.

To albo nie wywieszamy żadnych oprócz naszych flag (czyli Polska, UE, NATO, ONZ) i wtedy również znikają flagi Watykanu, albo dajemy wszystkim możliwość.
Ale w Polsce nie ma antysemityzmu i wcale nie podsycił go poseł Grzegorz Daun, więc o co tutaj chodzi?


@Iudex W sensie, że kilku przygłupów w kilkudziesięciomilionowym kraju jest odzwierciedleniem poglądów każdego mieszkańca Polski? W takim razie idąc tym tokiem myślenia powinienem teraz przykleić każdemu mieszkańcowi UK łatkę antypolaka, bo kiedyś w szkole w UK śmiano się ze mnie, że byłem z Polski.
I mówiąc tak półżartem, jeśli twoim zdaniem jest to
@mroz3: Ostatnio była akcja we Francji, gdzie ktoś malował na ścianach w Paryżu gwiazdy dawida.
Zgadnij kto stał za tym aktem?
- Obywatele Mołdawii, którzy dziwnym trafem mieli ścisłe związki z ruskimi służbami.