Wpis z mikrobloga

Już próbowałem chyba wszystkiego po za zapytaniem was... Zmieniłem DNSy domeny. Wszystkie moje komputery w biurze widzą stary adres DNS domeny. Komputer klienta widzi oczywiście nowy adres/nową stronę. Robiłem na #linux Mincie flush dns i w statystykach widzę, że wyczyściło. A mimo wszystko mam stare DNSy domeny. Komputery/telefony widzą stare dnsy bez względu na źródło internetu.
To przez router czy jak i dlaczego tak się dzieje?
Na stronkach whois i podobnych DNSy są już nowe.
#webdev #webdesign #kiciochpyta #domeny
  • 8
Zmieniłem DNSy domeny

@Kollo: kiedy?

Czas propagacji DNS, to 24h, czasami nawet do 48h może zejść odświeżenie adresów IP po zmianie. Nic z tym nie zrobisz, pozostaje czekać.
Chyba, że upłynęło więcej czasu. To opisz kiedy, jak... i gdzie zmieniałeś DNSy ;)
@Kollo: Jak inni napisali, jedni mają zmiany w kilka minut, inni kilka godzin, a jeszcze inni czekają dzień/dwa. Wszystko zależy od propagacji u dostawcy, czyli najbliższego Tobie serwera DNS, który i tak korzysta z innego, a tamten pewnie z jeszcze innego. Wszystkie DNSy po drodze muszę się zaktualizować, a administratorzy sobie sami określają, co ile odświeżają rekordy.

Jak Ty potrzebujesz wbić się na nowy serwer to sobie go na 24h wpisz
Już próbowałem chyba wszystkiego po za zapytaniem was... Zmieniłem DNSy domeny. Wszystkie moje komputery w biurze widzą stary adres DNS domeny. Komputer klienta widzi oczywiście nowy adres/nową stronę. Robiłem na #linux Mincie flush dns i w statystykach widzę, że wyczyściło. A mimo wszystko mam stare DNSy domeny. Komputery/telefony widzą stare dnsy bez względu na źródło internetu.


@Kollo Zmieniłeś DNSy domeny, czy zmieniłeś rekordy w DNS-ie? Bo z tego co piszesz, to nie