Wpis z mikrobloga

Mam ten "luksus", że wiem na 99.9% z wyprzedzeniem, że zaraziłem się #koronawirus - dziewczyna zachorowała 2 dni temu, 38c, test pozytywny (u mnie jeszcze negatywny) i teraz mam 1-2 dni na reakcję, aby choroba u mnie mogła przejść lżej (okres inkubacji). Czy ktoś był w podobnej sytuacji i wie co można zrobić, aby choroba mniej kąsała i szybciej przeszła? W marcu prawie zdechłem, stąd pytanie xD A może jest na sali #lekarz ? Czy jest cokolwiek co mogę zrobić, aby sobie pomóc?

#medycyna #covid19
  • 10
  • 0
@ni0bi: Teraflu przed objawami? W jakim celu? To wszystko co opisałeś to chyba w trakcie choroby, a mi chodzi o to co mogę teraz zrobić ze sobą, aby lepiej przejść chorobę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rumak:

Jak mam problem z samochodem, do idę do mechanika.
Jak chce pomocy przy zrobieniu PITa, to szukam księgowej.
Jak się źle czuję, to zawsze, ale to zawsze idę do lekarza.
Wiesz co jest najlepsze?
Że to działa.
Zdrowia życzę.
@hansschrodinger: c1000 to mozna dziecku podać jako placebo a nie staremu koniowi. Z resztą jesli o koniach mowa to konie przyjmują wielokrotność "konskiej" dawki z "podkowy lesnej" czyli X razy 20k UI witaminy D3 i to jest słuszne i w razie infekcji nalezy robić to samo. Tzw uderzeniowa dawka dla człowieka opisywana jest w ksążkach a mianowicie 2kUI na kg masy ciała przez 3 dni.
To samo wit C. Protokół dr
@Bigbluee: ale wołaj op-a ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja na mega dawkach się nie znam więc sie wypowiadać na ten temat nie bedę

@rumak sobie przypomniałem że mój znajomy spał z chorą na covid w jednym łóżku i nic mu nie było także nie jest pewne że ty też będziesz to miał.

Mam nadzieję że często teraz wietrzysz mieszkanie, to jest ważne wg mnie.
  • 1
@Bigbluee: @hansschrodinger Niestety chyba się zaczyna, nosogardziel sucha jak cholera i piecze + uczucie zimna. Zobaczymy jak to się rozwinie. Zacząłem brać wit C + D, ale nie w końskich dawkach, po prostu biorę dawkę dzienną co 2h (2000IU + 200mg). Do tego dorzuciłem cynk, wezmę dzisiaj 3 razy po 15mg. Brałem kiedyś megadawki wit C (5-10g) bez rezultatów poza biegunką, natomiast duże zbyt dawki wit D jednorazowo powodują u mnie
  • 0
@hansschrodinger: Biorę cynk dokładnie w tej dawce, to raczej taka podstawowa wiedza. A jeszcze bardziej podstawową jest to, że 3/4 objawów przeszło mi po megadawkach wody, a jestem pomiędzy 2 a 3 dniem choroby. Także polecam dużo pić.

Nie 2-3 litry. 6 litrów czystej wody + elektrolity (gastrolit 2 razy dziennie) to minimum, oczywiście rozłożone w czasie, bo na raz można się zabić xd To mi pomaga najbardziej, tak jak ostatnim