Wpis z mikrobloga

Mirki,
Mam mały problem z baterią i zasilaniem w swoim #lenovo Legion. Mianowicie czasem bywa tak, że laptop po odłączeniu zasilania się nagle wyłącza, mimo że bateria jest naładowana. Dodatkowo, sama ikonka baterii wygląda dziwnie - jest jakby pusta - nie ma białego wypełnienia, a po najechaniu kursorem na nią, wyświetla się, że jest naładowana w 255%, a po kliknięciu wyświetla się informacja, że w 100% - załączam screeny poniżej.
Czym to może być spowodowane? Ktoś spotkał się z czymś takim?
Laptop 3 letni, gwarancja minęła rok temu.

#laptopy
#pcmasterrace
#elektronika
Fanath - Mirki,
Mam mały problem z baterią i zasilaniem w swoim #lenovo Legion. Miano...

źródło: pateria

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Fanath: 255% (iks de tak swoją drogą) miałem wtedy, gdy odpaliłem laptopa z wyjętą baterią. Tu obstawiałbym, że Windows nie daje rady odczytać stanu baterii. Dlaczego nie może? Nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
  • 0
@handballer: Wypluło mi raport, ale w zasadzie tam nie ma nic niezwykłego - od time logi ładowania i rozładowywania etc. Reszta mi nic nie mówi.

Co mówi Lenovo Vantage i czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki,


@McKeyPL: Sterowniki zawsze aktualne. Vantage zainstalowałem i wskazuje 98% naładowania. Ale Windows na razie też pokazuje tyle samo.

@cochese No właśnie w minionym roku 2 razy wymieniałem pastę termoprzewodzącą i do tego trzeba było odpinać
  • Odpowiedz
@Fanath: No a nie masz info jaką ma pojemność bateria, ile cykli ładowania przeszła itp? (DESIGN CAPACITY, FULL CHARGE CAPACITY, CYCLE COUNT) Musisz to mieć i to są właśnie te niezwykłe informacje. Po nich możesz stwierdzić jak zużytą masz baterię
  • Odpowiedz