Wpis z mikrobloga

#alkoholizm #leki #farmacja #medycyna Wszywka alkoholowa Esperal (disulfiram) to scam. Tzn owszem działa i sam sprawdziłem (chciałem umrzeć niż czuć jak się czułem) ale jeżeli bierzemy go w wersji oralnej 500mg dziennie (Anitcol, Antiloc). To zgadnijcie miśki ile wszywa się leku Esperal? 10 tabletek 100mg... Łącznie całe 1000mg ma starczyć na 12 miesięcy... Prosty rachunek mówi 1000mg/365dni=2,73mg dziennie... Normalnie telezakupy mango. 1000mg Esperalu to jest dwa dni brania wersji oralnej.... Wersja wszywana ISTNIEJE TYLKO W POLSCE. Produkuje ją Polfa. W innych krajach została wycofana. Badania których odczyt jest płatny w internecine mówią o żadnym działaniu Esperalu. Działanie wszywki może dać nieprzyjemne efekty maks w ciągu 3 tygodnii jak się napijesz ale to wszystko. Później możesz śmiało pić. Ale to wszystko jest ukrywane przez lekarzy... Bo efekt psychologiczny jest ogromy i tak wtedy wszywka działa psychologicznie. Ale chyba niektórym popsułem terapię. Wszywka ma pomóc przerwać picie - to wszystko. #prawda.
  • 13
  • Odpowiedz
@4rcz4s: już chyba wszyscy dawno wiedzą, że to placebo. Zresztą żaden w miarę cywilizowany kraj nie pozwoli wszywać chorym, uzależnionym czegoś od czego mogą umrzeć po wypiciu alkoholu.
  • Odpowiedz
  • 0
@telemach20: mylisz się. Są badania oficjalne, poszukaj - dlatego został wycofany od początku był zaprojektowany jako straszak. Ja się napiłem 2 miesiące po wszyciu dziesięciu i żyję. Twój kolega po prostu za dużo wypił. Może narkotyki.
  • Odpowiedz
@4rcz4s: no mylę się, na żywo chłopa ratowałem po wypiciu setki, dobrze że pogotowie szybko przyjechało dlatego żyje bo mu płukali żołądek przez pół nocy. Schowaj sobie swoje ukryte badania dla siebie i nie siej fermentu.
  • Odpowiedz
  • 0
@telemach20: @Karbostyryl https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1970633/|

Przeprowadzono badanie mające na celu uzyskanie informacji na temat działania farmakologicznego wszczepionego disulfiramu (DS). Zdrowi ochotnicy zostali losowo przydzieleni do jednej z dwóch grup; sześciu osobom podano implant DS o masie 1 g, a sześciu osobom implanty placebo (PL). Każdy uczestnik został poddany wcześniej jednej prowokacji etanolem dożylnym oraz sześciu prowokacjom etanolem dożylnym, a także jednej prowokacji etanolem doustnym po implantacji. Nie zaobserwowano klinicznych objawów reakcji disulfiram-etanol
  • Odpowiedz
10 tabletek 100mg... Łącznie całe 1000mg ma starczyć na 12 miesięcy... Prosty rachunek mówi 1000mg/365dni=2,73mg dziennie


@4rcz4s: Nie piję czy wszywka z esperalem działa czy nie, tylko do chłopskorozumku który tu zastosowałeś. Z tego co wiem wszywek z esperalem nie ma już w produkcji.
Edit: jednak są, ale podobno odchodzi się od stosowania
  • Odpowiedz