Wpis z mikrobloga

Bążur ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z racji nabycia mieszkania ze współmałżem poszukuję inspiracji. Czego brakuje Wam w waszych domach/mieszkaniach? Jakieś fajne gadżety i tipy ułatwiające życie codzienne/ sprzątanie? Jeśli chodzi o porządek to sama myślałam o takich bajeranckich podkładkach pod lodówkę by móc ją bez problemu wysuwać co jakiś czas. I może jakieś wygłuszające pod pralkę.
Polećcie coś, najchętniej nie za miliony monet (ʘʘ)
  • 84
  • Odpowiedz
@WenerowaAngela ja zalozylem filtr do wody na doplywie zimnej wody w kuchni. Dzieki temu zimna woda z kranu w kuchni jest przediltrowana gotowa do picia, nie trzeba targac butelkowanej, jest taniej, smaczniejsza do gotowania, czajnik i ekspres nie zachodzi tak kamieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam
  • Odpowiedz
@WenerowaAngela: z malych a fajnych rzeczy, to dozowonik plynu do mycia naczyn w wbudowany w kran na nacisk. Na poczatku jak dziewczyna to kupila to myslalem ze padne, 200 zlotych za taka bzdure, teraz kocham, zamiast oblepionej butelki i wyciskania z niej kropel, estatyczna koncowka ktora sie wygodnie naciska. Mega sprawa. Mam tez SUPLE (wifi wlaczniki) do swiatel nad kanapa itp. Mega wygoda. Zapalic i zgasic to sobie nie chodzac do
  • Odpowiedz
@WenerowaAngela
1. Schodowy wyłącznik swiatła w sypialni i do lampek nocnych - mega sie przydaje. Mozna zgasić jak sie juz leży.
2. Meshe od internetu na każdym piętrze.
3. Ogrzewanie podlogowe w łazienkach
  • Odpowiedz
@Noniusz: ale że do ścieków nie można wrzucać śmieci i bio odpadów, nawet rozdrobnionych, to ty wiedz


@Iskaryota: o ile wiem w Polsce nie jest to regulowane prawnie, a zakaz używania rozdrabniaczy dotyczy tylko gastronomii, a nie prywatnych gospodarstw domowych. A jeśli się mylę, to proszę o źródło.

A tak btw. to gówno też jest rozdrobnionym bioodpadem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Noniusz posiadanie rozdrabniacza do odpadów nie jest uregulowane prawnie bo jest regulowane umową z odbiorcą twoich odpadów gdzie deklarujesz co będziesz wywalać do rury.
  • Odpowiedz
@Noniusz posiadanie rozdrabniacza do odpadów nie jest uregulowane prawnie bo jest regulowane umową z odbiorcą twoich odpadów gdzie deklarujesz co będziesz wywalać do rury.


@Kinda: w umowie z odbiorcą jest jedynie informacja, że ścieki muszą być zgodne z art. 9 Dz.U. 2020 poz. 2028, który masz poniżej. Wynika z tego, że można korzystać z rozdrabniacza. Za to nie można używać kreta czy wlewać domestosa do kibla (substancje żrące i toksyczne). ¯\(ツ)/¯
Noniusz - > @Noniusz posiadanie rozdrabniacza do odpadów nie jest uregulowane prawnie...

źródło: PwZv1sf

Pobierz
  • Odpowiedz
Porządne rozmieszczenie gniazdek i generalnie, okablowania w domu. I nie tylko elektryka. Chcesz Ethernet (bo szybszy) - dodaj kilka miejsc gdzie możesz się po prostu wpiąć. Router/extender WiFi? Jego też trzeba zasilić. Zadbaj o gniazdko pod sufitem, tudzież w miejscu, gdzie sygnał obejmie całe mieszkanie. TV naziemna / satelita? Kable w tynk i wystaje tylko gniazdko. I tak dalej... Warto kable prowadzić w peszlach.
To wszystko pod warunkiem że chcecie i możecie
  • Odpowiedz