Wpis z mikrobloga

Pracuję w magazynie. Jeżdzą tam wózki, wożone są palety. Że względów BHP, wszyscy musimy mieć "bezpieczne" buty. I teraz taka rozkminka. Dlaczego wchodząc do #biedronka nie są mi wręczane takie buty na wejściu, skoro wszędzie są palety i ciągle ciągane są wózki z tymi paletami? Pracownicy mają takie obuwie. A co, jeśli najedzie mi ktoś na stopę?

#heheszki #pytanie
  • 49
  • Odpowiedz
ja nie mówię o regałach, ja mówię o ruchu po ziemi.


@kowalik: regały są bardziej niebezpieczne bo nie widzisz czy coś na ciebie spada.

W Castoramie gdy wjeżdża wózek, blokowana jest alejką, blokowany jest ruch pieszy.


@kowalik: bzdura. Jedynie może jak podnośnik jedzie.

. W Biedronce, nie dość że nie ma miejsca, to jeszcze musisz się przeciskać między wózkami które zamiast być ciągnięte, z reguły są prowadzone do przodu, co
  • Odpowiedz
Dlaczego wchodząc do #biedronka nie są mi wręczane takie buty na wejściu, skoro wszędzie są palety i ciągle ciągane są wózki z tymi paletami?


@kowalik: bo takie jest prawo. Serio myslisz, ze ktos dba o czyjekolwiek zdrowie? Tylko wlasny interes sie kreci. Buty sa przykladem na to, ze pracodawca sie zabezpiecza przed ewentualnym pozwem do sadu. Tak samo jest z obrazkami chorob pluc na papierosach.
  • Odpowiedz
@d601 No ok, ale według przepisów na te tzw "pieski" czyli wózki elektryczne które podnoszą się do 30 cm nie potrzeba żadnych uprawnień, więc op zadał dobre pytanie. Klienci biedronek powinni chodzić w pełnym BHP, kaski i buty ochronne powinny być wydawane przy wejściu
  • Odpowiedz
@d601 nie nie. Na magazyn nie możesz wejść nawet na 1 krok bez butów ochronnych, nieważne czy jesteś pracownikiem magazynu czy nie. Coś w tym jest co op pisze, kupy się to nie trzyma, że możesz z dzieckiem w klapkach wejść do sklepu a w tym czasie ktoś tam może palety przeciągać.
  • Odpowiedz
Że względów BHP

Dlaczego wchodząc do #biedronka nie są mi wręczane takie buty na wejściu, skoro wszędzie są palety i ciągle ciągane są wózki z tymi paletami?


@kowalik: Bezpieczeństwo Hamuje Pieniądze
  • Odpowiedz
  • 1
@kowalik: Kwestia zawsze interpretacji przez BHP, na wszystkich obiektach magazynowych którymi zarządzam, zawsze staram się wprowadzić na magazynie jeżeli składuje się wysoko towar kaski. Niestety już w innych firmach np. kaski nie są wymagane bo cytuję "wózek ma daszek" "co to się może stać" "jak paleta spadnie to i tak zabije".

Zobacz że takie samo pole do popisu jest np z instalacją tryskaczową, na niektórych obiektach ubezpieczyciel ma wymóg by praktycznie
  • Odpowiedz
@kowalik: a to nie jest tak, że tylko ten obsługujący musi mieć takie buty? Jak ja pracowałem na magazynie to kazali mi zakładać takie ochraniacze tylko wtedy jak coś miałem przewieźć paleciakiem np. W innych sytuacjach nie wymagali.
  • Odpowiedz
@kowalik Pogłebię Twoją rozkmine, ale w Biedronce nie wszyscy pracownicy muszą mieć buty robocze. Dziewczyny przypisane na zmianie do kasy nie mają takiego obowiązku mimo że też w między czasie robią przy paletach.
  • Odpowiedz
@kowalik: tych absurdów w przepisach jest więcej. Przykład - jak jeździsz swoim autem, to nie musisz robić badań psychomotorycznych i psychologicznych co kilka lat, ale żeby prowadzić samochód jako handlowiec, te badania są już konieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kowalik: Znając życie w regulaminie obiektu mają wpisane, że nie odpowiadają za to jeśli coś Ci się stanie na terenie supermarketu. Kiedyś słyszałem o takim przypadku, że ktoś zasłabł w biedro i nikt z obsługi nie podszedł. Inni klienci pomagali i wezwali karetkę, a znów w castoramie od razu podszedła obsługa i starała się jakoś pomóc.
  • Odpowiedz