Wpis z mikrobloga

Pracuję w magazynie. Jeżdzą tam wózki, wożone są palety. Że względów BHP, wszyscy musimy mieć "bezpieczne" buty. I teraz taka rozkminka. Dlaczego wchodząc do #biedronka nie są mi wręczane takie buty na wejściu, skoro wszędzie są palety i ciągle ciągane są wózki z tymi paletami? Pracownicy mają takie obuwie. A co, jeśli najedzie mi ktoś na stopę?

#heheszki #pytanie
  • 49
@kowalik znajomej pracownik marketu przejechał po stopie wózkiem z paletą i dostała odszkodowanie. Nie jakieś spore ale parę groszy wpadło i było to dobre pare lat temu. Mam nadzieję, że rozwialem twoje wiątpliwosci. Tak samo byłoby gdybyś się pośliznął na mokrej podłodze i złamał nogę, a nie byłoby potykacza "uwaga! Śliska podłoga".
  • 229
@kowalik pewnie dlatego że klienci nie mogą mieć styczności z posuszajacym się wózkiem i nie mają uprawnień do jeżdżenia nim. A pracownik który obsługuje sprzęt jest "przeszkolony" i na nim spoczywa odpowiedzialność za ewentualne straty. Twoja droga myślenia szkoda ze wszyscy kasku nie mają bo półki są wysoko
@kowalik przez "bezpieczne buty" masz na myśli steel capy, prawda? Steel capy nie nosi się tylko po to, żeby zapobiec urazowi w skutek przejechania. Nawet powiedziałbym, że jest to gdzieś na końcu listy "dlaczego". Buty nosisz, żeby coś spadającego, bądź opuszczającego się nie zgniotło Ci stopy. Również po to żebyś nie zrobił sobie krzywdy, przypadkowo uderzając gdzieś stopą w paletę, bądź jakiś metalowy regał itp.
@kowalik zagrożeniem są tu docelowo same wózki widłowe, a nie te wózki ręczne czy palety. Mojej kuzynce przejechał po stopie na pakowni jakiś skacowany po dniu poprzednim pracownik. Uwierz mi że nie chciałbyś zobaczyć co z tej stopy zostało. Same palety czy nawet przejechanie po stopie wózkiem ręcznym po pierwsze jest średnio chyba mozliwe, po drugie nie zrobiłoby aż takich szkód
via Android
  • 0
@Krupier ja nie mówię o regałach, ja mówię o ruchu po ziemi. W Castoramie gdy wjeżdża wózek, blokowana jest alejką, blokowany jest ruch pieszy. W Biedronce, nie dość że nie ma miejsca, to jeszcze musisz się przeciskać między wózkami które zamiast być ciągnięte, z reguły są prowadzone do przodu, co zupełnie ogranicza pole widzenia. Nie rób #!$%@? z logiki, bo doskonale wiesz o coi chodzi.