Wpis z mikrobloga

Hej, lubię testować różne systemy operacyjne i posiedzieć na nich jakąś chwilę. Zawsze jednak z czasem wracam do swojego Win 11 i tu moje pytanie.

W jaki sposób przygotować klon/obraz gotowego skonfigurowanego system Win 11, aby nie musieć go konfigurować za każdym razem, po testach innego OSa?

P.s. wiem że mogę użyć virtual boxa do testów, ale wolę mieć "fizyczną" instalację, zaś z 2 systemami na lapku, różnie bywa i potrafi się wywalić windows.

#komputery #windows #pytaniedoeksperta #informatyka
OwyBEB - Hej, lubię testować różne systemy operacyjne i posiedzieć na nich jakąś chwi...

źródło: temp_file3847112758048720536

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@OwyBEB: veeam backup for windows moze ci zrobić bare metal backup i przywrocic od zera - ja uzywam od lat do przenoszenia miedzy hdd lub maszynami, jak jeszcze pojdziesz krok dalej i zainstalujesz veeam backup and restore community edition to masz opcje exportu backupu do vhdx np.
  • Odpowiedz
@OwyBEB: mimo wszystko polecam Proxmox. Jak chcesz sobie testować system to odpalasz go jako kontener i kładziesz w dowolnym momencie żeby zwolnić zasoby. Równolegle jak chcesz system na stałe to stawiasz wirtualke, konfigurujesz backup w razie czego. Open source'owy kombajn do wirtualizacji.
  • Odpowiedz