Wpis z mikrobloga

Witam, pacjent Lenovo ThinkPad t430, z dnia na dzień znikną bluetooth, podmiana modułu nic nie daje, sterowników nie da się zainstalować, bo komputer nie widzi modułu, w menagerze urządzeń też go nie ma, na próbę założyłem moduł, ze sprawnego komputera, i też nic, co gorsza w tym sprawnym, też znikną bluetooth, ktoś coś podpowie? #lenovo #thinkpad #komputery #windows
  • 21
  • Odpowiedz
@KrzysiekAndrzej:
Moja sugestia jest taka:
1. Sprzedam Ci jeden z mojej skromnej kolekcji: T440p / T440s / T450s / T460s / T540p / T560. W nieprzyzwoicie niskiej cenie.
2. A tego zacnego T430 postawisz sobie w gablocie by wciąż cieszył Twoje oko.
Co Ty na to?

  • Odpowiedz
  • 0
@KrzysiekAndrzej z trgo co kojarzę nie zrobisz tego sam. Te chipy do Lenovo są chyba "programowane" do konkretnej płyty. Wiec temu ci nie widzi nawet jak wymienisz z innego kompa.
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzysiekAndrzej od 10 lat w firmie mamy tylko i wyłącznie Lenovo. Praktycznie 0 rzeczy możemy zrobić sami nawet rozbierając kompa na części pierwsze. Może jest jakiś sposób akurat na to. Ale nie spodziewaj, się wiele.
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzysiekAndrzej Na początek sprawdziłbym, czy pod Linuxem też tego modułu nie widać. Polecenie lsusb - wypisz urządzenia komunikujące się po USB (moduł USB podłączany wewnątrz T430 do płyty głównej też komunikuje się po specyficznym USB, więc powinien być tam widoczny). Jeśli i tam nie będzie go widać to problem sprzętowy. Jeśli będzie widoczny to wina leży w oprogramowaniu.
  • Odpowiedz
Te chipy do Lenovo są chyba "programowane" do konkretnej płyty.

Praktycznie 0 rzeczy możemy zrobić sami nawet rozbierając kompa na części pierwsze.

@yawa:

Co Ty opowiadasz?
ThinkPady, zwłaszcza te modele co wymieniłem i starsze. To chyba najlepszy sprzęt do serwisowania. Pomijając, że Lenovo udostępnia instrukcje wymiany komponentów. Ich pełną listę wraz z zamiennikami. To są tak zaprojektowane, że jest do nich dostęp bez potrzeby rozbierania całego laptopa. Ponad to niektóre części
Richtig_Piwosz - >Te chipy do Lenovo są chyba "programowane" do konkretnej płyty. 
 P...

źródło: T440p 20231221_191402

Pobierz
  • Odpowiedz
Możesz mieć sprzęt ode mnie i jednocześnie naprawiać bluetooth. Zapewniam Cię, że Twój T430 się na Ciebie nie obrazi jak pojawisz się w domu z jego młodszym kolegą :D


@Richtig_Piwosz: Jesteś jak natrętny Hindus próbujący wcisnąć turyście przewózkę, pomimo że ten ciągle odmawia xD No kup ThinkPada ode mnie, czemu nie kupisz, dobra cena dla miłego pana!
Wymiana T430 na nawet T460 ma nikły sens bo to dalej dwa powolne rdzenie.
  • Odpowiedz
@KrzysiekAndrzej upewniłeś się, że w biosie masz BT włączone? Czasem trzeba w tym T430 zresetować moduł BT przez włączenie i wyłączenie go w biosie; jak nie zadziała, to możesz kombinować z wymianą mpdułu, albo kupieniem karty wifi z bt; z tym, że T430 ma whitelistę na karty wifi, więc musiałbuś patchować bios -> google ivyra1n, no i trzeba w sumie jeszcze jeden pin na karcie zakleić; sporo zamoty( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
chociaż tym t440p mnie zaciekawiłes ;)

@KrzysiekAndrzej:
No to jeszcze jeden tip: Między egzemplarzami z procesorem i3 a i7 na ogół jest ogromna różnica w cenie. Dlatego wybierz z i3 a osobno kup i7 już za grosze. Wymiana procka w tym lapku jest prostsza niż w stacjonarnym :)
  • Odpowiedz
@KrzysiekAndrzej:
Dla specyfikacji:
Lenovo ThinkPad T560 i7-6600U 16 GB DDR3 250 SSD Full HD
Myślę, że od 1000 pln i niezależnie co napiszą wykopowi eksperci jest to jak półdarmo.

Zwłaszcza jak poznasz fikołki w innych ogłoszeniach. Polecam zwrócić uwagę na: Klawiatura: Zagraniczna (spolszczona), Klawiatura: QWERTY PL - Po zastosowaniu naklejek spolszczających, Polski układ podświetlanych klawiszy (naklejki), Klawiatura zagraniczna QWERTY, do przesyłki dołączamy stickery spolszczające klawiaturę, Klawiatura QWERTY spolszczona stickerami. Tam gdzie
Richtig_Piwosz - @KrzysiekAndrzej: 
Dla specyfikacji:
Lenovo ThinkPad T560 i7-6600U 1...

źródło: T560_2 30h0m 30h57

Pobierz
  • Odpowiedz
@KrzysiekAndrzej:
Pod pretekstem świątecznych porządków, zrobiłem mały przegląd. Co zaskakujące, okazało się, że mam aż 7 egzemplarzy T560. Okazało się również, że część z nich miałem po kilka razy w rękach a część mi umykała.
To sprawia, że znacznie łatwiej będzie mi się z niektórymi rozstać :) Jeśli nie oczekujesz egzemplarza w stanie fabrycznym i nie przeraża Cię klawiatura QWERTZ. To otwiera to pole do negocjacji.
  • Odpowiedz