Wpis z mikrobloga

#elektronika #kamera #wifi #programista15k #technologia

Jak sądzicie czy taka kamera
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/kamera-ip-xiaomi-mi-home-security-outdoor-camera-rozszerzenie?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA4Y-sBhC6ARIsAGXF1g4ocSY57zB9MKcDOG6YJsGQWRtvD9mCv-qhqzkK8PM1DC_FJUGBBqUaAsLJEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Będzie działać na dystansie ok. 25m? Chodzi mi o to czy będę mógł się z nią połączyć telefonem z takiej odległości i oglądać jej obraz
  • 7
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Bez problemu nawet i na 100m o ile nie będzie żadnych przeszkód na drodze sygnału i nie będzie pińcet innych obcych sieci z mocnym sygnałem. Jak będą dwie ściany po drodze to zapomnij. Ogólnie kamery połączone przez wifi to słaby pomysł.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: generalnie chcę mieć podgląd z mieszkania w gołębniku na działce przed blokiem (ogródek 15m od klatki). W necie piszą, że w domu nawet do kilkudziesięciu m zasięgu wifi 2,4GHZ 802.11 bng. Idąc Twoim tokiem rozumowania w domu dwa pokoje obok routera powinien mi nie działać internet po wifi?
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Dokładnie tak. Dwie grube ściany po drodze i z -50 dBm robi się -80 dBm i działa jak gówno. Zamontuj se normalny monitoring tak jak mam w kurniku a nie kombinujesz z jakimś syfem po wifi. Jeśli już chcesz zrobić to dobrze to użyj np ubnt M2 powieś na tym gołębniku skonfiguruj jako klient i połącz się tym do swojej sieci, użyj normalnej kamery IP np najtańszy hikvision DS-2CD1043 a
  • Odpowiedz