Wpis z mikrobloga

@grim_fandango: czy wygląda dobrze w moich oczach? Średnio, ale nie wiem czy istniała inna droga. Czy wygląda dobrze w oczach narodu? Noo protestujących pod TVP była garstka, a koczujący w TVP i PAP politycy PiS potwierdzają czym te instytucje były wcześniej. Nawet elektorat PiS w znacznej części był zmęczony tym gównem w TVP. Czy wygląda dobrze na świecie? Wielu słów krytyki nie ma, a wręcz przeciwnie mówi się o powrocie do
@grim_fandango ja się nie zagłębiam w legalność tego co zrobili, też się na tym za bardzo nie znam, ale chyba nikt nie oczekiwał, że PiS spokojnie będzie za państwowe pieniądze robił sobie darmową reklamę. Śmieszy mnie natomiast mentalność kalego u osób broniących PISu różnymi metodami, Kali ukraść telewizję to bardzo dobrze, ale Kalemu to uuu, bardzo źle.
@grim_fandango @Jariii @LoginWykopowyPP To jest najczystszy obraz hipokryzji jaki Polska widziała od X lat. Ludzie, którzy wielce stali na straży prawa i biegali w koszulkach KON-STY-TUC-JA, pokazali jak bardzo mają w dupie prawo i konstytucję. Rudy i jego ekipa zawsze byli bandą zakłamańców, a teraz tylko utwierdzili ludzi w tym przekonaniu. Jednak żadna władza nie trwa wiecznie, więc kiedyś jeszcze będą skamleć jak PiSowcy wrócą do władzy i zrobią im to samo
@LoginWykopowyPP Prawo bardziej szczegółówe (ustawa o konkretnej spółce, jak TVP S.A.) ma większe znaczenie niż ustawa ogólna (kodeks spółek handlowych, o każdej spółce akcyjnej, z o.o. itd.).

Problem polega na tym, że nieco kontrowersyjna jest podstawa prawna, w związku z którą zdecydowano się na wykorzystanie przepisów Kodeksu spółek handlowych.

Końcówką 2015 r. pojawiła się ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, która przekazywała kompetencje dotyczące powoływania i odwoływania zarządów i rad