Wpis z mikrobloga

Jeżeli według Biblii i kościoła Bóg może się gniewać, wzruszać, kochać itp. To znaczy że podlega on emocjom które sam stworzył, czyli stoi niżej od nich i im podlega.

Z drugiej strony w jaki sposób istota wszechwiedząca może się w ogóle na cokolwiek gniewać skoro zna przyszłość i nic nie powinno jej zaskoczyć ani zbulwersować. "O nie! Szatan się zbuntował, kto by pomyślał?!"

#katolicyzm #religia #bekazkatoli #bekazlewactwa #gimboateizm #ateizm
  • 19
  • Odpowiedz
  • 8
@zenon_z_chorzowa1: Nie muszę być specem od teorii religii żeby odrzucić prawdziwość historii wymyślonych przez prostych ludzi, podobnie jak nie muszę mieć specjalnego wykształcenia żeby nie wierzyć w Muminki.
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: argumentum ad personam najlepszym wyjściem z niewygodnej sytuacji, co?

Nie odpowiesz typowi (bo nie wiesz co powiedzieć) tylko #!$%@? się do tego czy w ogóle "wolno" mu się zastanawiać, bo najwyraźniej jego wnioski są odwrotne niż twoje.

Za to gdyby przyszedł i powiedział jaki to bóg jest wspaniały i prawdziwy, to nagle nie przeszkadzałoby ci to czy jest religioznawcą czy nie (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Serpentens: acha czyli na chłopski rozum. Religia a bajki to coś innego. Troszkę jakbyś porównywał auto do hulajnogi bo to i to jest pojazdem. Masz do tego prawo, miłej zabawy, ale jest to gdybanie dla gdybania a nie na potrzeby nauki. Więc opuszczam temat.
  • Odpowiedz
@kubako: oj nie mój drogi. Napisz który argument jest ad persona? Bo ja nie podałem
Żadnego argument, tylko chciałem się dowiedzieć jakie jest źródło tych dywagacji i czy warto wziąć udział w dyskusji.

Na podstawie wypowiedzi że nie musi się na czymś znać aby się wypowiadać, stwierdziłem że to będzie gdybanie dla gdybania i odszedłem z dyskusji.

Nie wiem po co do mnie piszesz. Nie z Tobą rozmawiałem.
  • Odpowiedz
  • 15
@zenon_z_chorzowa1 Wierzenia powstały z naturalnej ludzkiej potrzeby wytłumaczenia sobie świata, dopiero z czasem przeobraziły się w religiie czyli zbiurokratyzowane organizacje skupione wokół zarządzania masami. Typowa ewolucja tego zjawiska.

Chodzi ci o azjatyckie Wierzenia czy duchowość? Bo to dwie różne rzeczy.
  • Odpowiedz
@Serpentens: stary, jakbyś przeczytał stary i nowy testament to byś nigdy z szoku nie wyszedł, ta religia jest chyba najmniej spójną religią ze wszystkich. Widać, że pisali to prości ludzie, ale najgorsze jest chyba to, że jeden tekst zaprzecza drugiemu szczególnie w nowym testamencie. Katolicy nigdy nie czytają pisma świętego i kościołowi jest to bardzo na rękę.
  • Odpowiedz
gówno mi z wolnej woli kiedy bóg i tak wie jak postąpię i jak skończę.


@Berkel_88: ale to nie ma sensu jeżeli masz wolną wolę. Tu jest ten haczyk którego aniołowie nie mieli.
  • Odpowiedz
@Serpentens: to jest opisane dobrze w teologii już od setek lat. Staro testamentowy był gniewny i zsyłał niedźwiedzie na dzieci które przezywały gościa na ulicy. Potop też bo nie poszło po myśli. Nowy testament to miłość i kochanie jak w indiach kilkadziesiąt lat wcześniej. Scenariuszowym wytłumaczeniem jest wolna wola. Teologicznym też. Dlatego był bunt aniołów i dlatego lucyfer spadł. Ja pitole, pisali o tym książki setki lat temu. Raj utracony dla
  • Odpowiedz
@Mateo132:

stary, jakbyś przeczytał stary i nowy testament to byś nigdy z szoku nie wyszedł, ta religia jest chyba najmniej spójną religią ze wszystkich. Widać, że pisali to prości ludzie, ale najgorsze jest chyba to, że jeden tekst zaprzecza drugiemu szczególnie w nowym testamencie. Katolicy nigdy nie czytają pisma świętego i kościołowi jest to bardzo na rękę.


Przeczytałem. Przeczytałem też o innych religiach, dużo. Jest najbardziej spójną religią ze wszystkich poza
  • Odpowiedz
@Serpentens może pewną rolę odgrywa w tym wszystkim wolna wola? Gdyby Bóg chciał armię minionków to by nie obdarzył nas możliwością dokonania wyboru.
Zresztą kimże jesteśmy żeby zrozumieć wolę Absolutu?
Z drugiej strony nauka pokazuje nam, że wolna wola to ściema i tak naprawdę tylko wydaje się nam, że ją posiadamy.
  • Odpowiedz
@lord_xenu: tak, na swój sposób byli prości. Nadawali bogu cechy ludzkie w tym niezdecydowanie i zazdrość co aż kole w oczy. Nie znali geografii. Jak mógł to niby pisać człowiek pod natchnieniem boga? Jest to mega prymitywna książka, mimo jakichś mądrości które można znaleźć. Dzisiaj najbogatsi i wpływowi ludzie należą do sekt, w tym sami wymyślają nowe religie i to znaczy, że jak potrafią osiągnąć więcej niż inni(kiedyś pisanie), to trzeba
  • Odpowiedz