Wpis z mikrobloga

No i proszę. DLSS Frame generation na każdej karcie RTX a NVIDIA próbowała nam kłamać że to niby jakaś ekskluzywna technologia wymagająca specjalnych rdzeni które mają tylko najnowsze karty z serii 4000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomina się jak swego czasu NVIDIA sprzedawała swoje superdrogie certyfikowane monitory z G-Sync a potem nagle wydali update sterowników i się okazało że każdy monitor z FreeSync pozwala uruchomić synchronizację klatek z ich kartami.

Typowe zagrywki z ich strony.

#nvidia #rtx #dlss #pcmasterrace #komputery #gry
Larsberg - No i proszę. DLSS Frame generation na każdej karcie RTX a NVIDIA próbowała...
  • 19
  • Odpowiedz
@Larsberg: ale to jest FSR FG z jeszcze większą ilością artefaktów i laga. Nie ma co porównywać bo dla wielu osób końcowa jakość jest nieakceptowalna, a DLSS 3 jest przez użytkowników zachwalane.
  • Odpowiedz
@Larsberg nie jestem expertem ale fsr fg to chyba nie jest uczenie maszynowe.

Jak coś nazwiesz tak samo jak nvidia to nie znaczy, że jest tym samym, a tak robi amd.
  • Odpowiedz
  • 0
@yousouyou no ale niemożliwe dlatego, że Nvidia tak zdecydowała, a nie ze względów technicznych.

Fsr jest techniką open source, więc działa nawet na sprzęcie konkurencji.
  • Odpowiedz
@majk3l: nie możliwe dlatego, że bez OFA brakuje danych żeby w sensownym czasie wygenerować dobrą klatkę. Dlatego jest wyskie latency i masa artefaktów. Może jak biegniesz lasem w wiesku czy pedzisz autem przez miasto to wydaje się że jest ok, ale dla wielubosob jakosc jest tak niska ze wlaczyli moda z ciekawosci i wywalili oo chwili.
  • Odpowiedz
Są za wolne żeby ich używać w praktyce.


@yousouyou: bo nvidia tak mówi, wiem. Tak jak op napisał. Tak samo intel co 2 generacje mówi, że procesory wymagają innych podstawek - to ta sama retoryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Są za wolne żeby ich używać w praktyce.


@yousouyou: bo nvidia tak mówi, wiem. Tak jak op napisał. Tak samo intel co 2 generacje mówi, że procesory wymagają innych podstawek - to ta sama retoryka
  • Odpowiedz
@Larsberg:" Przypomina się jak swego czasu NVIDIA sprzedawała swoje superdrogie certyfikowane monitory z G-Sync a potem nagle wydali update sterowników i się okazało że każdy monitor..."

1. Kłamstwo numer jeden. Nie każdy wspiera. Dodatkowo z tych co wspierają, nie każdy wspiera całkowicie (występuje np. Migotanie ekranu, smużenie, klatkarz jest ograniczony do dolnej granicy wyświetlania i wylacza sie przy braku odpowiedniej liczby ). Tylko pełne wsparcie i wersja ulitimate gsync oferuje prawdziwe
  • Odpowiedz
@yousouyou: Szkoda, ze nvidia ograniczyla raytracing do kart z serii 20xx ktorych niektore modele juz od nowosci byly zbyt wolne. Czy ktos juz przygotowal wazeline i mydlo w kostce pod wspolny prysznic z nvidia?


@krzywy_kanister: przeciez raytracing jest tez na starszych kartach nvidii, z tym ze nie ma on sensu bo dziala za wolno. na rtx 2060 i wyzej dziala dobrze

@Larsberg: ja slyszalem ze komus sie udalo odpalic
  • Odpowiedz