Wpis z mikrobloga

Super jest ten kwik informatyków 15k i innych ludzi którzy dobrze zarabiają w korpo bo, o matko, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD
Wiadomo, najrozsądniej byłoby gdyby po prostu rozdawali darmowe mieszkania osobom w dobrej sytuacji, a biede - #!$%@?ć, tak buduje się społeczeństwo.

Najlepiej gdyby tego programu w ogóle nie było, ale skupienie go wokół dobrze zarabiających to byłaby kompletna paranoja.

#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 114
  • Odpowiedz
@PrawaRenka: widocznie potrafią liczyć, każdy kto zarabia powyżej minimalnej został ograbiony w białych rękawiczkach. Płaca wzrosła nie proporcjonalnie i zbyt szybko, była to tylko kampania wyborcza.

Wątpię żeby ktoś nazywał ludzi na minimalnej plebsem oprócz ciebie
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst Nie za bardzo rozumiem o czym rozmawiamy. Co to ma do informatyków 15k? Ten program nie ma limitów zarobkowych, można i 50k zarabiać i wziąć sobie taki kredyt, o ile spełnia się warunki.
  • Odpowiedz
Oczywiście lewactwo uwielbia szukać pieniędzy w nieswoich kieszeniach. A takie programy po prostu demotywują ludzi, których nie obejmują.


@baal80: Po pierwsze nie lewactwo, tylko neoliberałowie nabijający kabzę bankom i deweloperom. I tak PIS też miał elementy neolbieralne w swoich działaniach bo to religia obowiązująca w tym kraju.

Lewactwo to akurat chciało podaż stymulować, żeby zbić ceny i nie nabijać tak kabzy deweloperom i bankom.

#!$%@?ąc jednak od tego argument o demotywacji
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: ale hierarchia istnieć musi. Nie jesteśmy tacy sami, tak samo inteligentni, silni i łebscy, żeby wszyscy zarabiali tyle samo. Skoro wypracowałeś pozycję, która pozwala Ci zarabiać max 3 koła, to jest tylko i wyłącznie Twój problem, a nie mój czy innych osób z branży IT.
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: to jest strasznie #!$%@? akurat. Ja np nie bralem tej kasy z tarczy covidowej (5000 zl) bo pracuje w IT i nic mi sie nie zmieniło w zwiazku z covid a nawet poprawilo i po prostu uznalem ze branie takiej zapomogi byloby nie fair w stosunku do rodakow.

Ale zakladam ze takich jak ja to jest dwoch w polsce a ten drugi po prostu zapomnial o tym xD
  • Odpowiedz
Oczywiście, takie zawody jak pielęgniarki,


@WielkiPowrut88: Akurat pielęgniarki mają obecnie sensowne zarobki 7-9k brutto nawet w miastach powiatowych. To nie czasy moje mamy, gdzie zarabiała z nockami 1800 na rękę.
  • Odpowiedz
bo, o matko, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD


@MichauDelendaEst: i to jest właśnie to krótkowzroczne podejście, przez które wielu z tych ludzi jest biednych na pierwszy miejscu.
Jak państwo dopłaca do kredytu na mieszkania, to i kredyty i mieszkania stają się droższe. Ale głupi człowiek się cieszy, bo państwo daje dofinansowanie. A nie zdaje sobie sprawy, że o wiele lepiej by wyszedł na tym, gdyby
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: nie takie samo, mnie nie stać na mieszkanie teraz juz całkiem przez cholerną biedotę która się rozmnaża za grosz rozsądku i tylko dej. Nie rozumiem dlaczego finansuje się głupotę? norwegia, kraj terytorialnie podobny co my niecałe 6mln ludzi i źle im?
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: tacy ludzie obniżają standard życia średniakom którzy coś chcieli mieć, uczylisię robili certyfikaty i osiedli na laurach na poziomie który im wystarczył. Teraz oni znów są zmuszeni do porzucenia wygody przez to że leniwym rozdano i wszystko poszło do góry.
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: psujecie rynek - deweloperka przytuli każdy wzrost zdolności kredytowej w ramach swojej marży. Nikt realnie jej nie powstrzyma, bo większość polityków jest umoczona w dużą deweloperkę i dla nich jest to jak najbardziej na rękę.
Nie dość że zbijają kapitał polityczny na dzbanach to jeszcze kaska wpada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do b2b, dzięki że uspokajasz, miło posłuchać eksperta.
Fajnie, że w tym temacie wypowiadają
  • Odpowiedz
skoro praca w IT jest taka prosta dlaczego się nie przebranzowisz ? Nie przebranzowisz się bo Twój mały móżdżek nie jest w stanie tego pojąć, za to jest w stanie pojąć socjalizm bo to oczywiście trafia na podatny chłopski grunt


@mikkele92: sam sie przebranż na pana z żabki to złapiesz mityczny kredyt 0% i będzie zajebiscie

wiec nie mów mi że jakaś pielęgniarka w jeden dzień wnosi do społeczeństwa więcej niż
  • Odpowiedz
Po pierwsze, co ma dopłata do kredytów i problem umów b2b do płac budżetówki? Kasa dla służby zdrowia, przede wszystkim dla ratowników oraz dla kadry nauczycielskiej należy się zdecydowanie znacznie wyższa.

Dla policji jak najbardziej nie, chyba że wszystkich #!$%@? i zatrudnimy na nowo ludzi według innych kryteriów. Tam nawet komendanci nie znają przepisów według których sprawują władzę nad obywatelami.


@Grubogruby: to że wysokość wypłaty nie odnosi się do wartości dla
  • Odpowiedz