Wpis z mikrobloga

Super jest ten kwik informatyków 15k i innych ludzi którzy dobrze zarabiają w korpo bo, o matko, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD
Wiadomo, najrozsądniej byłoby gdyby po prostu rozdawali darmowe mieszkania osobom w dobrej sytuacji, a biede - #!$%@?ć, tak buduje się społeczeństwo.

Najlepiej gdyby tego programu w ogóle nie było, ale skupienie go wokół dobrze zarabiających to byłaby kompletna paranoja.

#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 114
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: #!$%@?ć spełnianie oczekiwań społeczeństwa, chcę domowy serwer kupuje domowy serwer, chcę trzeci rower? kupuje trzeci rower. Nigdy nawet nie wsiadłem do pociągu "spełnianie oczekiwań społeczeństwa"
  • Odpowiedz
#!$%@?ć spełnianie oczekiwań społeczeństwa, chcę domowy serwer kupuje domowy serwer, chcę trzeci rower? kupuje trzeci rower.


@mati1990: chcę kupić mieszkanie? Mówię że się nie da przez rozmnażającą się biedotę xd idź spać bajkopisarzu od zabawek
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: a myślisz że jak to działa? mlode malżeństwo z bombelkiem nie stać na mieszkanie to co robi państwo? rozdaje państwowe pieniądze na dofinansowania i nagle tych co nie było stać nagle kupują za nie swoje mieszkanie, rośnie popyt to ceny skaczą do góry i tacy jak ja co się nie łapią na dofinansowanie są wykluczeni ze społeczeństwa mimo to że innym muszą pomagać spłacać ich mieszkanie. Ceny skoczyły i znów
  • Odpowiedz
osoby wykonujące gorzej płatne zawody nie dostaną kredo, a więc o dofinansowaniu też mogą zapomnieć, za to ktoś z przychodem nawet 30k, nowym autem w leasingu itp., do tego zakredytowany pod korek jak najbardziej dostanie wsparcie i będzie to większe wsparcie niż by było dla tego pierwszego jeśli by mu bank udzielił kredytu


@podjad3k: przecież w założeniach nowego kredytu będą limity zarobków więc nie dostaną dofinansowania do kredytu
  • Odpowiedz
, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD


@MichauDelendaEst: urodź się w normikowej rodzinie. Przez szkołę średnią i studia w czasie gdy koledzy z innych normikowych rodzin którzy dzisiaj wykonują "gorzej płatne zawody" #!$%@? wódę uczyłeś się. Dzisiaj (i w praktyce przez kolejne 40 lat pracy) płacisz wyższe podatki a na dokładkę jeszcze nie dostaniesz preferencyjnego kredytu/dopłaty, no bo przecież od 2-3 lat zarabiasz dobrze więc na
  • Odpowiedz
Ten program nie ma limitów zarobkowych, można i 50k zarabiać i wziąć sobie taki kredyt, o ile spełnia się warunki.


@fenbekus: nowy program będzie miał limity zarobkowe więc programista 15k nie dostanie dopłat. O tym rozmawiają
  • Odpowiedz
@fenbekus:
Jak informuje resort rozwoju, w związku z wyczerpaniem ustawowego łącznego limitu na 2023 i 2024 rok na dopłaty do bezpiecznego kredytu 2%, Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi intensywne prace nad nową formułą wsparcia kredytobiorców. Naszym celem jest to, by nowy instrument był z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu
  • Odpowiedz
Urodziłem się w mało zamożnej rodzinie, gdzie mama pracowała na etacie i utrzymywała mieszkanie i dwójke dzieci, plus mąż alkoholik gdy był to sprzątał i gotował, jak go nie było, to wszytko spadało na 1 osobę. Mając 16lat rozpocząłem praktyki zawodowe i przynajmniej polowe oddawałem mamie na mieszkani, to wtedy było 60-70zl? Po x latach pracy na produkcji i będąc docenionym, zarabiałem tak by mamie oddawać coś ponad 1000zl i robić często
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe: w

Chłopie, mniej teorii wykopowych kucy a więcej wiedzy, praktyki i życia


Więcej wiedzy, praktyki i życia, a na początku 2019 roku młode małżeństwo 9k na rękę (mój przypadek) miało zdolność 1.1mln xD

W interesie banku przy stałym wzroście cen mieszkań jest zapewnić jak największą zdolność kredytową. Jedynie blokują go przepisy nad czym czuwa KNF.
Interesem dewelopera jest tak trafić z ceną, by wpasować się w przedział cenowy taki, że
  • Odpowiedz
@Grubogruby: no tak było i co? Bo nie wiem do czego twój post dąży, różne były stopy w 2019 i teraz, i co? Skoro mamy sytuację gdzie każdy chce zarobić jak najwięcej na czymś co jest dobrem pierwszej potrzeby to znaczy że z kredytem nie ma co zwlekać tylko brać i nie czekać na cuda spadkowiczów
  • Odpowiedz