Wpis z mikrobloga

Mam nieodparte wrażenie, że w #kryptowaluty już nikogo nie obchodzi technologia. Ten wątek został wyeksploatowany i okazał się ślepym zaułkiem. Jakieś jego elementy znajdą może zastosowanie gdzieś, ale idea Blockchain jako platformy do zabezpieczenia transakcji przegrała z szybkością i regulacjami AML.
Także została tylko spekulacja. To znak, że finalnie wszystkie inwestycje w krypto pójdą do piachu. Może jeszcze jedna bańka dla wyleszczenia boomerów zostanie spompowana. No chyba, że regulatorzy na to nie pozwolą.

#bitcoin
  • 14
@dean_corso wszystko praktycznie na rynku jest bańką. W Ameryce kryzys bezdomności, kradzież, bankructwa, banki się zamykają, standardy udzielania kredytów są zaciskane a s&p i nasdaq leci w górę i #!$%@?. CPI to nawet nie jest legitny wskaźnik CPI to jest śmieszny żart xD
@dean_corso: każdy kto troche głebiej w tym siedzi od zawsze wiedział że kryptowaluty nie maja zadnego usecase w realnym świecie, żadna z nich, przychlasty z tiktoka pompują swoje meme coiny i to tyle.
Latwiej im kupic solana po 100 dol anizeli scamereum po 2500
Jeśli chodzi o technologię, to ja jestem jej fanem. Dlatego kurczowo trzymam się Kaspy od września 2022.
Nie umiem trade'ować. Mam nikłe pojęcie o TA. Z $KAS przewidziałem pewien trend, który ostatnio mocno nabiera rozpędu.
Słowem, bardziej interesuje mnie techniczny i społeczny wymiar krypto niż spekuła.
https://medium.com/kaspa-currency/the-story-of-kaspa-to-the-m%CC%B6o%CC%B6o%CC%B6n-grocery-682a335efe84
https://kaspa.org/directory/gospodarstwo-rybne-fish-farm-krol/
TataBartusia - Jeśli chodzi o technologię, to ja jestem jej fanem. Dlatego kurczowo t...

źródło: KAS-here

Pobierz
@dean_corso: Już widzę, jak tym wszystkim potężnym inwestorom chce się zagłębiać w szczegóły działania różnych projektów. Ich kupowanie "dla technologii" opiera się na tym, że jutuber jeden z drugim powie, że "dobra technologia" i #!$%@?, a nie jakieś iksy dupiksy będą rozkminiać xD Prawie nikt nie rozumie, jak to wszystko działa i równie dobrze można ich nakarmić jakimś kompletnym bełkotem technologicznym i by się nie połapali. Czołowe miejsca w rankingu krypto
@TataBartusia: brzmisz jakbyś żył w bańce, bo przez przypadek kupiłeś wcześnie i tanio kaspę, a fakty są takie, że to jest shitcoin sfinansowany przez VC Polychain i kopany w ciszy przez pierwsze 6 miechów przez twórców i ich znajomych. Explorery nie mają historii tx z pierwszych 6 miesięcy. To jest żart i coś takiego nie ma prawa istnieć. To jest pump and dump, ale Polychain nie jest głupi i sprzedadzą swoje
Kwestia Polychain i DAGlabs było podnoszona i wyjaśniania wielokrotnie. Jasne, pewności nie ma ale zaryzykuję przyjmując wyjaśnienia zespołu. Śledząc każdego dnia nieprzychylne komentarze o projekcie (przychylne teksty czyta się przyjemnie ale mało wnoszą) nie natrafiłem informacji o ograniczeniu explorera. Możesz rozwinąć ten zarzut i podać przykład? Jestem w kontakcie z dev'em explorera (to Polak) i może jest inne wyjaśnienie.
Kaspa ma dobrą prasę ale mylenie tego z marketingiem jest, w moim przekonaniu,
@TataBartusia: nie zgadzam się na propozycję, bo pow. stwierdzenie jest nieprecyzyjne ("obnażyć SCAM" co to znaczy). Prosiłem o linka do pierwszej transakcji w sieci kaspa, ja podałem do pierwszej tx w sieci BTC. Znalazłem tę tx w kilka sekund, nie wiem dlaczego dla kaspy to by miało dłużej trwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)