Wpis z mikrobloga

Jak u was Mirki wygląda podejście do wykonywania elewacji i odległości rusztowania od ściany? W przepisach podane jest ze jeżeli krawędź rusztowania jest oddalona od muru więcej niż 20 cm to muszą być barierki. Ale jak to pogodzić z wyklejana elewacja która coraz częściej ma właśnie 20 cm grubości? Gdzie nie spojrzę to nikt nie używa barierek od wewnątrz także rusztowania stoją 30-40 cm od budynków, aby można było wykleic elewacje i ja wygodnie zatrzeć. Zdjęcie przykładowe. #rusztowania #budujzwykopem #budujzchaferem #remontujzwykopem #budowa #budowadomu #budownictwo #elewacja #etics #styropian #welna
mizabud - Jak u was Mirki wygląda podejście do wykonywania elewacji i odległości rusz...

źródło: temp_file728196312885022779

Pobierz
  • 10
@mizabud: Każde rusztowanie podlega odbiorowi przez osobę uprawnioną tj. z uprawnieniami budowlanymi, także niestosowanie poręczy wewnętrznych jest mało rozsądne. W zależności od uwarunkowań albo zamawiam pełne rusztowanie (poręcze po obu stronach) albo narzucam stosowanie zabezpieczeń indywidualnych, czyli szelek z amortyzatorem.
@hrabia_ponimirski: Na szczęście trend w tej kwestii jest spadkowy.
@Kalow: Nie ma ludzi niezastąpionych.
via Android
  • 0
@hrabia_ponimirski coś w tym jest jak się idzie miastem i patrzy na remonty budynków ;)
@Kalow no właśnie tu leży kwestia przymuszenia ich do tego bo nikt po złości tego nie wymyślił ale przepis jest mało życiowy.
@dyzenteria w szelkach ci elewacyjni chodzą? Proszenie się o wojnę na budowie :D
@Wykop24h to ja wiem ze przyjeżdża zewnętrza firma ale z ich wiedzą to tak średnio jest z tego co zauważyłem. Mają sprzęt
@mizabud: Nie ma żadnej wojny. Albo pracują na moich zasadach, albo nie pracują wcale. Co do monterów to rzeczywiście - w zdecydowanej większości to ludzie z łapanki. Wystarczy zainteresować się w jaki sposób "funkcjonuje" w Polsce system szkoleń i nadawania uprawnień dla monterów.
@mizabud gardzę tymi małpami na rusztowaniach. Skaczą po tym, drą ryje i ogólnie zachowują się jak małpoludy. Każde rusztowanie ktore mijam zalane jest morzem małpek. Nie rozumiem jak w takim stanie można pracować na wysokości i dlaczego do cholery jest na to przyzwolenia społeczne.