Wpis z mikrobloga

zmieniłem płytę główną z MSI B350 Tomahawk na MSI B650 gaming plus wifi, wsadziłem ryzena 7600 zamiast 2700x i na płycie głównej przy CPU i RAM świecą się ciągle czerwone diody. Nie mam obrazu. Idzie jakoś zaktualizować biosa bez monitora? Próbowałem flashbutton i pendrive z nowym biosem .rom ale miga 5 razy biała dioda, komp się włącza, ale nie miga czerwona dioda od aktualizacji (tak przynajmniej miało być wg tutorialu na yt) #komputery
mnajgut - zmieniłem płytę główną z MSI B350 Tomahawk na MSI B650 gaming plus wifi, ws...

źródło: 1000008926

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mnajgut: xd, teraz widzę, czyli złożyłeś praktycznie nowego kompa. Wina biosa to nie jest, bo 7600 jest obsługiwany od pierwszego biosa jaki wyszedł. Źle zamontowałeś procka ram, albo któeś gniazdo jest uszkodzone.
  • Odpowiedz
@mnajgut: to normalne, po około 3-5 minutach powinny zgasnąć diody i powinien się uruchomić. Jak nie ma obrazu to poznasz po klawiaturze. Numlock będzie reagował kiedy komputer chodzi.

Jeśli tak nie jest to zmień pamięci.
  • Odpowiedz
MSI B650 gaming plus wifi

Idzie jakoś zaktualizować biosa bez monitora?


@mnajgut: https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/B650GAMINGPLUSWIFI.pdf

Strona 22, informacja gdzie znajduje się port USB z którego można takiej aktualizacji dokonać i gdzie znajduje się taki przycisk.
Strona 53, informacja o flashowaniu BIOSu bez systemu i instrukcja jak ją wykonać.

Jak masz jakiegoś laptopa albo kabelek USB OTG pod smartfona to takiego pendrive'a do aktualizacji da radę spreparować. Ten system działa nawet jeżeli nie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: komp chodzi, usb jest ok (ładuje telefon) ale podłączona klawiatura nie działa
Nie mam jak zmienić pamięci, bo w starym miałem ddr4
Jak włączam kompa, to monitor się wybudza, ale nie przesyła obrazu
  • Odpowiedz