Wpis z mikrobloga

Wziąłem w mediaexpert raty 30x0% 2 raty gratis z aliorbankiem. Dostałem harmonogram spłaty 1 rata wychodzi 29 stycznia 2024. Pytanie do osób, które już brały udział w takich promocjach. Jak to wygląda? Kiedy ta wpłata świadczenia (2 raty gratis) wpłynie na rachunek spłaty ? Chciałbym uniknąć nieprzyjemności z tytułu braku wpłaty, bo jak sądziłem miałem dostać tą spłatę przez sklep.
#mediaexpert #raty #pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #aliorbank
  • 13
  • 0
@telemach20: Rzecz w tym właśnie, że harmonogram mam rozpisany na pełną spłatę. Całe 30 rat po ustalonej kwocie. Nie ma nic, że są np. 0zł, bo są gratis.

A najlepsze, że jaśnie konsultant jak pytałem napisał, że:
"W harmonogramie spłat kredytu te 2 raty nie są
ujęte, gdyż jest to objęte regulaminem sklepu."
"Nie zostaną opłacone dwie pierwsze
raty z umowy, a 2 raty."
"Obecnie nie znamy terminu opłaty tych dwóch
@CrisPell: Czyli zdecydowałeś się na wzięcie rat a nawet nie przeczytałeś umowy, którą na pewno otrzymałeś i wszystko było tam wytłumaczone?
Nie dostaniesz żadnych pieniędzy od banku. Musisz zapłacić te 30 rat i tyle.
  • 0
@telemach20: W regulaminie jest tyle: IV rozdział - Świadczenie § 5 podpunkt 3
"Świadczenie zostanie przekazane
przez Organizatora na rachunek spłat rat Kredytu,
o którym mowa w Umowie nie później niż w
terminie spłaty pierwszej raty Kredytu rozłożonego
na 20 rat lub pierwszej i drugiej raty Kredytu
rozłożonego na 30 rat. Uczestnik Promocji nie
ponosi kosztów z tytułu Świadczenia."
@CrisPell: w banku jest 30 rat, bo bank nie spłaca tych 2 rat. Spłaca je sklep. Sklep zapłaci w ostatniej chwili. Jak się boisz to możesz sam zapłacić, to policzą jako nadpłatę.
  • 0
@telemach20: W umowie z bankiem nie ma nic na ten temat. Aczkolwiek wypełniając wniosek wskazywałem wspomnianą promocję sklepu.

@Bpnn Dlatego właśnie pytam o tą kwestię, bo jest regulaminie też taki punkt:

nie spłaci w całości Kredytu przed terminem albo w dniu zapadalności płatności pierwszej raty Kredytu rozłożonego na 20 rat (pkt. 3 ppkt. a paragraf 2 Regulaminu) lub pierwszej i drugiej raty Kredytu rozłożonego na 30 rat (pkt. 3 ppkt. a
  • 0
@CrisPell: @Bpnn Dobra zadzwoniłem sobie na ich dział ratalny i tego będę się trzymał. Powiedziano mi, że tak

ma Pan wskazaną w zamówieniu obowiązującą ofertę ratalną pierwsza (styczeń) i druga (luty) rata będzie opłacona przez sklep w dniu przypadającym na spłatę według harmonogramu banku.


Ale i tak będę wdzięczny za komentarz osoby, która już taką ofertę przebyła wcześniej.
@CrisPell: no i tak jak Ci powiedzieli w sklepie, tak będzie. Korzystałem z takiej usługi jakiś czas temu i tak było (tylko ja nie zadzwoniłem do nich, a po prostu zapłaciłem pierwszą ratę i bank policzył to jako nadpłatę).
Btw. w Aliorze nie przysyłają żadnego potwierdzenia spłaty na email, jeżeli zapłacisz ratę przelewem. Dlatego ja ustawiłem zlecenie stałe z kwotą +1gr, i wtedy przysyłają (na email) co miesiąc nowy harmonogram i
  • 1
@Bpnn: @telemach20 Jako ciekawostka dzisiaj 4 dni przed 1 spłatą dostałem smsa z banku:

Informujemy, że w dniu dzisiejszym pierwsza rata twojego kredytu została zapłacona przez Mediaexpert. Kolejną ratę również ureguluje Media Expert


Wpłata jest faktycznie widoczna, ale na głównym panelu dalej widnieje 0 z 30 najbliższa spłata 29.01.24 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Najwyżej skontaktuję się z bankiem.
@CrisPell: Trochę mija od kolegi informacji, ale chciałem się spytać jak to się rozwiązało, czy wszystko jak należy - 2raty gratis pokrył Media, czy były jakieś anomalie z tym związane, bo chciałem właśnie coś sobie wziąć na takiej promocji 2 rat gratis :) Dziękuję za informację. Pozdrawiam.