Wpis z mikrobloga

Główny Szlak Świętokrzyski jest uznawany za najkrótszy z polskich szlaków długodystansowych i jest świetny na początek przygody z długimi wędrówkami. Pokonując go nie tylko zmierzysz się ze szlakiem, ale także zobaczysz wiele ciekawych atrakcji, jakie oferują Góry Świętokrzyskie.

Jeśli chcesz przejść swój pierwszy szlak długodystansowy w 2024 roku, zapisz się na darmowy webinar.

#podroze #podrozujzwykopem #szlaki #swietokrzyskie #gory #turystyka #turystykagorska #pieszo #wedrowki #wedrowka #przygoda #wyzwanie
weekendowka - Główny Szlak Świętokrzyski jest uznawany za najkrótszy z polskich szlak...

źródło: glowny-szlak-swietokrzyski-w-4-dni-bez-namiotu

Pobierz
  • 17
Super, uwielbiam takie wyprawy, zazwyczaj moje zaczynają się i kończą tego samego dnia. Ale marzą mi się takie kilkudniowe wycieczki z noclegami po drodze. Będę musiała kiedyś to przemyśleć i pewnie się wybiorę za kilka lat jak dzieciaki podrosną i zostawię je na kilka dni dziadkom.
@weekendowka: bardzo fajny blog, popatrzę, może tu i tam i się pojedzie niekoniecznie pokonywać takie szlaki.
Ten czwarty dzień trochę bym zmodyfikował i wziął poprawkę na fajne miejsca, w Grzegorzowicach jest mały rezerwat i kamieniołom. Pierwszy dzień to za długi dystans dla wielu osób. Iść by iść to nie ma sensu, warto w wielu miejscach zatrzymać się na chwilę. Same Góry Świętokrzyskie to ciekawy obszar geologiczny i polecam tworzyć trasy w
@weekendowka: bardzo fajny blog, popatrzę, może tu i tam i się pojedzie niekoniecznie pokonywać takie szlaki.

Ten czwarty dzień trochę bym zmodyfikował i wziął poprawkę na fajne miejsca, w Grzegorzowicach jest mały rezerwat i kamieniołom. Pierwszy dzień to za długi dystans dla wielu osób. Iść by iść to nie ma sensu, warto w wielu miejscach zatrzymać się na chwilę. Same Góry Świętokrzyskie to ciekawy obszar geologiczny i polecam tworzyć trasy w
Super, uwielbiam takie wyprawy, zazwyczaj moje zaczynają się i kończą tego samego dnia. Ale marzą mi się takie kilkudniowe wycieczki z noclegami po drodze. Będę musiała kiedyś to przemyśleć i pewnie się wybiorę za kilka lat jak dzieciaki podrosną i zostawię je na kilka dni dziadkom.


@Nadia_: są tacy, co chodzą na długie dystanse z dzieciakami. No ale wymaga to dużo zacięcia - ze strony zarówno dzieci, jak i rodziców :D
@weekendowka: każdy sobie rozkłada takie trasy jak chce, a z bloga weźmie każdy ile potrzebuje. Nie dla każdego taka długa trasa jest odpowiednia i nie każdy chce tylko iść. W Dolinie Chochołowskiej zrobiłem 35 km, część na rowerze, jednak za dużo. 25 km to jest dla mnie optymalna trasa. Taki hardcore to nie jest najlepszy, w 2022 roku na przykład wróciłem z Budapesztu do Zakopanego o 1 w nocy, a o
@weekendowka: to sie tyczyło GSB, pisałaś że przeszłaś w tym roku ;)
a 4 dni zdaje się trochę mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fajny artykuł, akurat pomieszkuje w pobliżu i mam zamiar niedługo wybrać się na ten szlak jak trening przed czymś większym, ale chyba nie chciałbym spać codziennie w agro a do wiosny jeszcze daleeko....