Wpis z mikrobloga

Przy równym zaangażowaniu mężczyzn w życie rodzinne m.in. opiekę nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, będziemy mogli za kilka lat rozmawiać być może, czy i jak powinniśmy zrównywać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn


Ta wypowiedź "ministry" ds. równości nie tylko pięknie pokazuje lewacką interpretację pojęcia "równouprawnienie", ale stanowi również dobitny przykład lewackiej logiki. Aktywiszcze chce zjeść ciastko i mieć ciastko. Czerwony pudel wskazuje, że mężczyźni powinni bardziej angażować się w opiekę nad członkami rodziny. Po części można się zgodzić, ojcowie powinni poświęcać więcej czasu na wychowanie synów. Tylko w jaki sposób mamy to osiągnąć, skoro zadaniem facecika jest zapierdziel jak w kołowrotku, aż do śmierci (co czwarty facecik w Polsce nie dożywa do emerytury). Niestety tego się nie dowiemy.

Polskę czekają ciemne lata pod rządami czerwonej koalicji. Nie ulega już wątpliwości, że ten nowy gównoresort jest tylko poszerzeniem koryta i miejscem wyładowania frustracji przez mizoandryczne wiedźmy.

#bekazlewactwa #lewackalogika #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #polityka
Pobierz zarzutkin - >Przy równym zaangażowaniu mężczyzn w życie rodzinne m.in. opiekę nad oso...
źródło: 2AExJ2J1TfwavDW
  • 90
Art. 24. - [Wiek emerytalny dla urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r.] - Emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.


@Shatter: Ok, zaglądamy do tego artykułu:

Art. 24. [Wiek emerytalny dla urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r.]

1. Ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje emerytura po osiągnięciu wieku emerytalnego wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet i co najmniej 65 lat dla mężczyzn, z zastrzeżeniem art.
@aarahon no nie wiem, może jesteś ślepy, ale między 60 a 65 jest różnica 5 lat, a tam jest dość wyraźnie to napisane.

To, na co ciebie stać, zależy od zarobków, a choćbyś zarabiał miliard miesięcznie, to na emeryturę nie przejdziesz w wieku 60 lat, jeśli masz siura.

Naprawdę się ośmieszasz.
no nie wiem, może jesteś ślepy, ale między 60 a 65 jest różnica 5 lat, a tam jest dość wyraźnie to napisane.


@Shatter: przepraszam, jeden z nas jest głupi. Sorry ale tak jest. Albo ja, ten który twierdzi że nie ma tam nic o dodatkowych pięciu latach albo ty, ten ktory twierdzi że jest tam wyraźnie to napisane. Ja nie potrafię udowodnić że czegoś tam nie ma inaczej niż cytując cały
Kobiety i mężczyźni są równi, bo jedni później przechodzą na emeryturę


@Shatter: ja uważam że są równi z innego powodu a różny wiek przejścia na emeryturę jest nierównością którą należy w przyszłości zlikwidować. Ale spoko, nie chcesz kontynuować tej rozmowy to nie, pa.
dlatego przez 15 komentarzy pisałeś że to nie jest nierówność xd


@Shatter: wskaż jeden mój komentarz w tym wpisie napisany przezemnie przed napisaniem tego komentarza: link w którym napisałem iż nie jest to (nierówny wiek emerytalny) nierówność. A jak nie wskażesz to chociaż przeproś że nie miałeś racji.

Dlaczego w przyszłości a nie dziś?


@Shatter: bo dla wszelkich zmian emerytalnych konieczne jest odpowiednie przystosowanie przepisów oraz ich wdrożenie.