Wpis z mikrobloga

Analizy oparte na realnych danych, a nie deklaracjach, wskazują, że aż 90 procent Polek i 92 proc. Polaków w wieku 26-30 lat nie ma ani jednego dziecka.


@snorli12: mimo że jest bardzo, bardzo źle, to coś nie chce mi się w to wierzyć, bo średni wiek urodzenia pierwszego dziecka w Polsce to jakieś 28 lat.

Polska wymiera podobnie jak cała zachodnia Europa, Ukraina, Skandynawia i Rosja...


@snorli12: jak w zasadzie
@zmarnowany_czas: taka kolej rzeczy. W przeszłości były Wielkie wymierania. Teraz nastała era ludzi, którzy niszczą planetę i siłą rzeczy nadmiar ludzi natura musi jakoś zneutralizować. Więc są samobójstwa, wypadki w wyniku zrobienia czegoś głupiego na tiktoka że skutkiem śmiertelnym, czy niechęć do dzieci.

Jak populacja ludzi się przetrzebi to znów ludzie będą się rozmnażać. Przesycone społeczeństwo szybką i tanią rozrywką zatęskni za bliskością i rodziną.

Z plusów to myślę że będzie
i siłą rzeczy nadmiar ludzi natura musi jakoś zneutralizować.


@AlienFromWenus: natura nie ma tu nic do rzeczy. Dodatkowo natura nie jest żadnym żywym bytem, który cokolwiek "robi"

Jak populacja ludzi się przetrzebi to znów ludzie będą się rozmnażać


@AlienFromWenus: prognozy tego nie pokazują

Z plusów to myślę że będzie więcej miejsc pracy, mniej chętnych na jedno stanowisko iitp


@AlienFromWenus: niekoniecznie. 1/3 ludzi na emeryturze oznacza zapaść rynku pracy. My
niekoniecznie. 1/3 ludzi na emeryturze oznacza zapaść rynku pracy. My już teraz mamy setki tysięcy wolnych etatów,


@zmarnowany_czas: nie zapominaj ze technologia rozwija sie wykladniczo i moze za 20lat 90% pracy zrobia za nas roboty i AI
Bez przesady z tymi etatami, chyba, że w to wlicza się dostawca z glovo za mniej niż minimalna xd To może i tak


@arsze_nick: brakuje ludzi w szeroko pojętych zawodach związanych z pracą fizyczną, od budowlanki przez rolnictwo po wykładanie towaru.

nie zapominaj ze technologia rozwija sie wykladniczo


@greenbong: nie każda gałąź technologi się tak rozwija. Kilkadziesiąt lat temu prognozowano, że przy takim tempie rozwoju, jakie wtedy było, w 21
@snorli12: a mnie nie dziwią te wyniki. Posiadanie 1 dziecka to koszt ok 400 tys zł. Ludzie wolą wydać kasę na fajną furę i podróżowanie. Na emeryturkę zapłaci Państwo. Po co dzieci w takim systemie?
mimo że jest bardzo, bardzo źle, to coś nie chce mi się w to wierzyć, bo średni wiek urodzenia pierwszego dziecka w Polsce to jakieś 28 lat.


@zmarnowany_czas: jedno nie wyklucza drugiego. W sumie i tak potrzebne źródło.
@arsze_nick: nie ma to żadnego znaczenia, co to za praca. Mamy ponad 100+ tysięcy wolnych etatów, a bez ich zapełnienia firmy będą padać i jeśli uważasz, że gdzieś już teraz jest źle, to po padnięciu takich firm będzie jeszcze gorzej.

Na pewno tacy pracownicy będą się dalej rozmnażać xd


@arsze_nick: uprzejmie przypominam, że w PRL i krótko po jego upadku prawie wszyscy cały #!$%@? z tego mieli, a jednak