Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, jak mogła wyglądać rozmowa z developerami, że tak łatwo przekonali do tego programu ludzi którzy (niby) byli przeciwko i jasno sugerowali że BK2% jest niszczycielski?

Opcja 1: Developerzy ich przekupili - ryzykowne bo jak by wyszło to każdy jest spalony i mają haka na nowego ministra. Za szybko poszło.

Opcja 2: Developerzy zastraszają ministra, że jak nie da dopłat to wszystko padnie. Przestaną tymczasowo budować, zamrożą inwestycje i będą sprzedawać drożej na wybrakowanym rynku. W gratisie nowy rząd dostanie recesje i kryzysik jak u sąsiada, bo budowlanka, sprzedaż mieszkań, remonty, sklepy wyposarzeniem, meblami wszystko zwolni i ciężko na tym PKB przed wyborami robić.
Dla mnie to bardzo prawdopodobne.

Jeśli taki był lewar to jaki moógł być plan ministra?

Opcja A: Wrzucamy program ku uciesze developerów by dalej skoczyły słupki na giełdzie i budowy niech lecą dalej. Za parę miesiecy anulujemy/zmieniamy pod pretekstem niezadowolenia tłumu? - Nie jestem pewien czy są tak przebiegli.

Opcja B: Wrzucamy program na przeczekanie tych dantejskich scen a za pare miesięcy się zobacz YOLO na pełnej bo i tak nie mamy wyboru.

Nie chcę snuć tu teorii, bo to co się dzieje to jest tragedia i nie liczę już na nic, ale realnie prawdziwe pimkowanie może wystąpić dopiero wtedy gdy wszyscy nawet @mickpl uwierzą, że mieszkania to najlepsza inwestycja i nigdy to nigdy nie spadnie - ja już wierzę że tak xD

Trzymajcie sie tam ludzie bo czeka nas ostra jazda najpierw pod górkę, a później ... jeszcze więcej pod górkę.

#nieruchomosci
  • 5
  • Odpowiedz
@Spider100: opcja 1, i wiele sposobów jest, rabat na mieszkanie na słupa to pierwsze co przychodzi mi do głowy. Przelew bitcoinem też się da ogarnąć. Ciężko udowodnić jak się ktoś nie wygada.
  • Odpowiedz
@Spider100: PZFD jest jedną wielką mafią i każda partia u władzy o tym wie. Koalicja nie chce z nikim zadzierać przed wyborami 2025. A za dobrą ustawę o bk deweloperzy podzielą się zyskiem.
  • Odpowiedz
@Spider100: w Norwegii jak deweloperzy straszyli ze przestana budowac bo im spada to od razu powiedzieli ze ich wywlaszcza w rok czy dwa i odsprzedadza temu co chce. Sa rozne socjalistyczne podejscia
  • Odpowiedz