Wpis z mikrobloga

Pytanko do posiadaczy klawiatur Keychron. Czy jest możliwe łatwe zaprogramowanie w QMK/VIA podświetlenia dowolnych klawiszy tak aby wskazywały stan Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock?

Przy moim autystycznym wymaganiu standardowego ANSI jestem skłonny zdecydować się na taką V6 która tych diod w ogóle nie ma pod warunkiem że mogę wykorzystać samo podświetlenie jako wskazanie stanu tych przycisków.

#pytanie #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace
supra107 - Pytanko do posiadaczy klawiatur Keychron. Czy jest możliwe łatwe zaprogram...

źródło: image

Pobierz
  • 8
W sensie że kiedy jest włączone to ma świecić? To niezbyt, jeżeli dobrze kojarzę chodziaz przy swojej tego nie sprawdzałem. Z drugiej strony keycapy nie są prześwitujące więc nie wiem czy byłoby to czego oczekujesz.
  • 0
@Lezz21: To że nie są prześwitujące to wiem i jestem tego świadom, pytanie rozchodzi się o to czy jest to do zaprogramowania.
@L3gion: Czyli jakaś tam opcja w sofcie jest, to dobrze. Gorzej ze skołowaniem keycapów WoB które nie kosztują dwóch stów i mają te dodatkowe cztery klawisze pod R1. xD
@supra107: mam klawiaturę tego producenta i capslocks po włączeniu świeci się na czerwono. Softu, np do mojej klawiatury nie ma, jeżeli oczekujesz takiego softu jak, np razer to takiego nie spotkałem.
  • 0
Softu, np do mojej klawiatury nie ma


@rumapark: To źle przeczytałeś specyfikację klawiatury. Keychrony mają programowalną pamięć poprzez QMK/VIA, i to jeden z ich głównych atutów. To że nie mają super oficjalnego softu Keychron© Configurator™ nie znaczy że w ogóle nie mają możliwości konfiguracji. Mają, i to lepszą niż te "gejmingowe", bo otwartą i ustandaryzowaną. ;)
@supra107: myślałem, że coś poważnego zaproponujesz ale ten crap przerabiałem, nie działa za dobrze lub wcale nie działa. Już wolę funkcje klawiatury obsługiwać ze skrótów niż z niedziałającego softu.