Wpis z mikrobloga

Miał ktoś na chacie (w kuchni głównie) takie małe ciemnobrązowe robaki (2-3 mm, potrafią latać ale mało), głównie łażą po suficie i ścianach. Posprzątałem wszystko i wyrzuciłem wszystkie sypie rzeczy typu mąka/ przyprawy, co stały otwarte ale dalej się pojawiają. Jak je rozyebac, żeby się nie pojawiały więcej?
Nie ma ich dużo ale co pare godzin pojawiają się dwa-trzy
#kiciochpyta #ogrodnictwo #robaki #zdrowie #budownictwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@papieska_ONUCA: wyjebuje wlasnie wszystko z kuchni. widzialem ze zaleglo sie tego najwiecej w pieprzniczce w pieprzu, ktora mialem w szafce. jeszcze mi zostal demontaz chyba kuchenki zeby tam wyczyscic wszystko. skurvysyny dalej skads wychodza (,)
  • Odpowiedz
@nie_odpisuj pewnie wentylacją wchodzą, #!$%@? naprawdę ciężkie do wytępienia. Najbardziej lubią zioła, herbatki i tak dalej, makarony i mąki to w ostateczności. Potrafia skurczybyki folie przegryźć czy wydostać się z wydawałoby się szczelnego opakowania. Ja teraz przyprawy trzymam w takich małych, zgrabnych słoiczkach, a resztę w pojemnikach z uszczelką. Przynosi się je też ze sklepu, kupiłem Vegetę ostatnio i się w słoiku tyle zalęgło dziadostwa, że cały słoik #!$%@? xDDDDDD
  • Odpowiedz