Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki,
W związku z tym, że zbliża się wiosna to zacząłem się rozglądać za kosiarką do trawy. Może coś podpowiecie co kopić 
- Autonomiczna (ma sama jeździć)
- Ma działać bez drutu ograniczającego (mam wiele krzaczków i innych rzeczy które wymagały by pociągnięcia olbrzymiej ilości drutu)
- Nie za miliony monet (np do 5k albo 10k)
- Nie musi mieć super baterii bo wielkiego trawnika nie mam (po prostu jestem leniwy i nie chce mi się kosić - wole siedzieć przed komputerem)

Co polecicie?

#trawa #dom #koszenie #kosiarka #smartdom #smarthome #iot #zakupy #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
Turysta10 - Hejka Mirki, 
W związku z tym, że zbliża się wiosna to zacząłem się rozgl...

źródło: kosiarka-automatyczna-husqvarna-automower-550-epos

Pobierz
  • 20
  • 0
sosny


@sm_m: Eee.. nie wiem jak to jest powiązane z kosiarką. Ale tak jakieś drzewa z igłami mamy. Czy to sosna czy też nie to nie wiem. Nie ogarniam natury.
@Turysta10: Pytam, bo miałem kosiarkę autonomiczną. Kupiłem ją 3 lata temu (Landroid) i przez sosny między innymi postanowiłem ją sprzedać. Ogólnie byłem bardzo zadowolony i dopiero z czasem sobie uświadomiłem, że w sumie to nie mam mniej roboty w ogrodzie. Przez te głupie sosny trzeba codziennie wyjść zebrać szyszki, bo raz że tępią nożyki a dwa że często spotkanie z szyszką powoduje zablokowanie się kosiarki (nożyk wbija się w szyszkę, robót
@sm_m o tym nie pomyślałem. Dzięki za ostrzeżenie. Na szczęście szyszek nie mam. Miałem nadzieję że liście są zbierane mielone i lądują z trawą na trawie aby użyźnić trawnik. A właśnie zaobserwowałeś czy trawa jest bardziej zieleńsza / zdrowsza dzięki regularnemu koszeniu i sypaniu pociętej trawy na trawnik? Jak często kosił Ci automat? Codziennie?
  • 1
@sm_m: Dobra to ostatnie pytania ( jak tak Cię przesł#!$%@? ;-) ):

- Nie bałeś się, że ktoś go ukradnie? Jakiś domek / daszek / zadaszenie zbudowałeś dla tego robota? Zastanawiam się jak zabezpieczyć go przed kradzieżą.

- Jeździł u Ciebie codziennie? Czy co kilka dni?
@Turysta10: Robił w zależności od dnia 2-3 cykle baterii codziennie (on nie jeździł linia przy linii, tylko chaotycznie jak starsze odkurzacze). Na noc na wszelki wypadek zabierałem go do garażu, bo też się o to martwiłem. Daszek chciałem zrobić, bo jak zobaczyłem ile sobie liczą za ten kawałek plastiku w Worxie, to nie było opcji, żeby mnie na to naciągnęli, ale ostatecznie nie zrobiłem. Po 2 sezonach był w stanie praktycznie
  • 1
@sm_m: Dziękuję. Informujemy, że przesłuchanie się zakończyło i zwalniamy Pana do domu. Proszę nie opuszczać granic Polski, może zostać Pan wezwany w dalszym ciągu śledztwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Turysta10: Nie nadaje się, ten co zalinkowałeś może robić rysunki poprzez różną wąskość koszenia, a ja chce mieć wszędzie tak nisko jak się da (: Więc musi być zagniatana wałkiem za kosiarką (tak jak na boiskach, polach golfowych itp.) q:
  • 1
@motylanogha: Podoba mi się ten mammotion luba awd 2 3000
Jest drogi ale powiedzmy, że w moim budżecie.
Trawnika nie mam dużo ale problemem to jest, że wszędzie mam klomby, drzewa i inne przeszkody. Więc poszukuje smart kosiarki.
Na razie nie kupiłem z dwóch powodów:
1. Jeszcze tego nie ma na rynku
2. Chce najpierw wypożyczyć na test. Tak aby przez tydzień pojeździł i wtedy zobaczę czy jest to fajne rozwiązanie